Ņujorka, 18. jūl., LETA-AFP. ASV tehnoloģiju gigantam "Apple" nāksies samaksāt prasītājiem 400 miljonu ASV dolāru (296 miljonu eiro) kompensāciju par e-grāmatu cenu nelikumīgu fiksēšanu, trešdien paziņojusi Ņujorkas Ģenerālprokuratūra.

Kā jau ziņots, jūnijā "Apple" panāca ārpustiesas izlīgumu ar prasītājiem – patērētājiem no 33 ASV štatiem. Atstāts spēkā 2013. gada federālās tiesas lēmums, ka "Apple" ar piecām vadošajām izdevniecībām norunājis e-grāmatu cenu celšanu. Kompānija gan iesniegusi apelācijas sūdzību. Ja apelācijas instance neatzīs "Apple" par vainīgu, uzņēmumam nebūs jāizmaksā kompensācija. Ja lieta tiks izskatīta no jauna, tad izlīguma summa būs 50 miljoni dolāru (37 miljoni eiro), teikts Ģenerālprokuratūras paziņojumā.

"Apple" arī nāksies segt 33 štatu tiesas izdevumus, ja uzņēmums tiks atzīts par vainīgu. "Šis izlīgums pierāda, ka pat lielākajām un spēcīgākajām pasaules kompānijām ir jāspēlē pēc tiem pašiem noteikumiem, kam seko visi pārējie," sacīja Ņujorkas ģenerālprokurors Ēriks Šneidermans.

Tagi: E-grāmatas, Grāmatu tirgus, Grāmatu cenu politika