Londona, 18. jūl., LETA-BBC. Par vairāk nekā vienu miljonu sterliņu mārciņu (1,26 miljoniem eiro) izsolīta pirmā angļu valodā iespiestā grāmata.

"Recuyell of the Histories of Troye" ir franču bruņinieku romāns, kas tika sarakstīts ap 1463. gadu. Darbu angļu valodā tulkojis Viljams Kakstons, kurš bija pirmais Anglijas grāmatu iespiedējs. Savu tulkojumu viņš publicēja Gentē vai Brigē ap 1474. gadu, kad lielākā daļa grāmatu vēl tika izdotas latīņu valodā.

Tas ir romantisks stāsts, kur grieķu mitoloģijas tēli attēloti kā bruņinieki. Grāmata tika radīta kā dāvana Burgundijas hercoga sievai Mārgaretai, kura bija Anglijas karaļa Edvarda IV māsa. Līdz mūsdienām saglabājušies tikai 18 grāmatas eksemplāri.

Romānu izsolīja Nortamberlendas hercogs, kurš izsolījis vairākus desmitus ģimenes bagātību, jo viņa īpašums nopietni cietis plūdos un to vajadzēja atjaunot.

Izsoļu nama "Sotheby's" grāmatu speciāliste Ganriela Hītone sacīja, ka šī grāmata iezīmējusi "pavērsiena punktu literatūras vēsturē, kad Viljams Klaksons, britu iespieddarbu tēvs, pieņēma radikālu biznesa lēmumu iespiest pirmo grāmatu angļu valodā". Viņa norāda, ka "tas bija riskants solis, jo iespiešana dzimtajā valodā vēl bija ļoti agrīnā stadijā, turklāt vietējā lasītāju auditorija bija maza".

Tagi: Grāmatniecība