25. jūlijā plkst. 19.00 Kalnciema kvartāla ābeļdārzā (Kalnciema ielā 35) notiks koncerts "Meža dziesmas".

Koncertā Jāņa Baltvilka dzejoļi izskanēs Ērika Ešenvalda, Andra Sējāna, Georga Pelēča, Jēkaba Nīmaņa, Līgas Celmas-Kursietes, Andra Dzenīša, Jura Vaivoda, Valta Pūces, Oskara Herliņa dziesmās un Kaspara Znotiņa lasījumos. Dziesmām un dzejoļiem "dzīvās ilustrācijas" koncerta laikā radīs divkārtējs Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas laureāts, mākslinieks Reinis Pētersons.

Dziedās Baiba Berķe (mecosoprāns) un Jānis Kurševs (tenors), muzicēs Jēkabs Nīmanis (klarnete), Liene Dravniece (akordeons), Ilze Gagaine (vijole), Viktors Veļičko (kontrabass) un Mārtiņš Miļevskis (perkusijas).

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

Šogad aprit dzejnieka Jāņa Baltvilka 70. dzimšanas diena un Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā desmitā gadskārta. Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada. Kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

Papildinformācija:
Alīse Nīgale,
Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas
bērnu literatūrā un grāmatu mākslā koordinatore
Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome
29158438
lbjlp@inbox.lv