Ņujorka, LETA--AFP. Franču izdevniecība "Hachette", kura iesaistījusies cīniņā par grāmatu cenām ar kompāniju "Amazon", otrdien paziņojusi par sestā lielākā amerikāņu izdevēja "Perseus Books Group" pārpirkšanu.

Līdz ar to "Hachette" grāmatu katalogs tiks papildināts ar vēl aptuveni 6000 nosaukumu, kas galvenokārt pārstāv dokumentālās literatūras žanru.

"Perseus Books Group" neatklāja darījuma cenu. "Hachette" pārņems izdevniecību un pārdos firmai "Ingram Content Group" tās klientu apkalpošanas nodaļu, kas nodarbojas ar mārketingu un grāmatu izplatīšanu.

Darījums veikts "saskaņā ar mūsu stratēģiskajiem mērķiem - augt un izplesties dokumentālās literatūras lauciņā", norādīja "Hachette" vadītājs Maikls Pīčs.

Eksperti pieļauj, ka "Perseus Books Group" nopirkšana dos "Hachette" lielāku ietekmi strīdā ar "Amazon", kas ir ASV lielākais grāmatu tirgotājs.

"Amazon" nedēļām ilgi samazinājusi "Hachette" grāmatu pārdošanas apjomu tiešsaistē, cenšoties iespaidot sarunu iznākumu par izplatīšanas līgumu ar izdevniecību.

"Amazon" atzinis, ka mazākos daudzumos iepērk "Hachette" grāmatas, un neļauj tās izdotos darbus pasūtīt pirms oficiālā iznākšanas datuma.

Izdevniecība "Hachette" tikmēr aicinājusi iepirkties pie "Amazon" konkurentiem.

Ziņu sagatavoja:
© LETA, AFP

Tagi: Izdevējdarbība