Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete pirmdien, 2.jūnijā, tiekoties ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) prezidentu Valdi Muktupāvelu un izpilddirektori Inesi Pakloni pārrunāja autorības un autortiesību jautājumu aktualizēšanu izglītības iestādēs.

AKKA/LAA pārstāvji vērsta Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības satura centra uzmanību uz nepietiekamo skolēnu izpratni par intelektuālo īpašumu un nepieciešamību izglītības iestādēs sniegt zināšanas par autorību un autortiesību pamatiem.

Tikšanās reizē tika pārrunātas iespējas sociālo zinātņu mācību programmā pamatskolā un kulturoloģijas kursā vidusskolēniem iekļaut mācību vielu par intelektuālo īpašumu un autortiesībām.

Tādējādi plānots uzrunāt mācību grāmatu izdevējus iekļaut to saturā jautājumus par autorību un autortiesībām. Plānots arī organizēt lekcijas skolotājiem par autortiesību pamatiem.

Abas puses bija vienisprātis, ka jāizglīto skolēni par to, ka pastāvīgo darbu izstrādē ir jāizmanto atsauces uz informācijas avotiem, un ka intelektuālās vērtības arī var būt īpašums.

Papildu informācija:

Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
Vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
E-pasts: prese@izm.gov.lv
Tālr.: 67047893
www.izm.gov.lv

Ziņu sagatavoja:
Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
Vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos

Tagi: Izglītība, Autortiesības