2014. gada 1. jūnijā no plkst. 12:00 līdz 16:00 kultūras bārā "Omas Briljanta istaba" (Rīgā, Audēju ielā 7) norisināsies pasākums "Dzīvā Bibliotēka" - vieta, kur grāmatas aizstāj cilvēki un lappuses - īstas sarunas.

Pasākums funkcionē kā mums ierastā bibliotēka, taču šoreiz grāmatu vietā ir cilvēki - interesantas personības, dažādu sabiedrības grupu pārstāvji, kuri ir atvērti dalīties savā stāstā un pieredzē ar pasākuma apmeklētājiem - "lasītājiem".

Katram pasākuma apmeklētājam ir iespēja izvēlēties no "grāmatu kataloga" sev interesējošo "grāmatu" - stāstnieku - un iesaistīties ar to 30 min garā sarunā - "lasīšanā".

Sarunas laikā starp "lasītāju" un "grāmatu" veidojas dialogs, notiek pieredzes apmaiņa.

Tā ir iespēja "grāmatai" nodot savu stāstu "lasītājam" - motivēt, iedvesmot, būt par paraugu, atklāt jaunu skatījumu uz mūsu ikdienu.

"Dzīvā Bibliotēka" ideja dzima 2000. gadā Dānijā un šodien pasākuma ideoloģija ir populāra visā pasaulē. Pasākuma galvenā ideja ir atvērtas un tolerantas sabiedrības veidošana un dialoga veicināšana starp dažādām sabiedrības grupām.

1. jūnijā "Dzīvajā Bibliotēkā" piedalīsies fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, kāzu rīkotāja Dagnija Lībane, ergoterapeits un RigaBrain smadzeņu treniņu centra vadītājs Pēteris Urtāns, dzīvesstila bloga HappyWhispers autore Līga Andžāne, digitālā mārketinga speciālists Artūrs Mednis, radio un TV personība Gustavs Terzens, modele Māra Kampernova un tieslietu ministre Baiba Broka.

"Dzīvā Bibliotēka" ir atvērta ik vienam, bez vecuma ierobežojumiem, bez iepriekšējas reģistrācijas un dalības maksas.

Vairāk informācijas: Facebook.com/DzivaBiblioteka

Pasākumu atbalsta: British Council Latvia, Omas briljanta istaba, Adverts un kafejnīca Mierā.

Papildu informācija:
Oksana Lazda
Tālr.: 25968165
E-pasts: ox.lazda@gmail.com