Lasītprasme ir spēja uztvert, izprast, analizēt un novērtēt tekstu. Šīs prasmes ir iespējams iegūt un attīstīt tikai lasot, tādēļ Kuldīgas Galvenā bibliotēka no 3. marta līdz 16. maijam organizēja latviešu un tulkotās oriģinālliteratūras lasīšanas veicināšanas konkursu Kuldīgas novada sākumskolas klasēm.

Konkursā piedalījās 23 Kuldīgas novada skolu 1.–4. klašu skolēni (kopskaitā 302). Pavisam tika izlasītas vairāk nekā 332 767 lapaspuses.


Galveno balvu – 400 eiro transporta izdevumu segšanai klases ekskursijai – nopelnīja Turlavas pamatskolas 4. klases skolēni, kur katrs, vidēji rēķinot uz skolēnu, izlasīja gandrīz 3000 lapaspušu, krietni apsteidzot 2. vietas ieguvējus – Kuldīgas Centra vidusskolas 3.a klases skolēnus, kuri arī izlasīja ļoti daudz: vairāk nekā 2000 lapaspušu. Arī Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni saņēma pārsteiguma balvu – iespēju piedalīties karnevāla gājienā „Gribu iet uz bibliotēku!” Rīgā 8. septembrī.


Vairāk nekā 1000 lapaspušu katrs izlasīja Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 4. klases skolēni, Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 2.a, 3.a, 3.b, 4.a klase, Kuldīgas pamatskolas 3. klase un Kuldīgas Centra vidusskolas 4.b klase. Gandrīz tikpat centīgi bija arī pārējie konkursa dalībnieki, kas izlasīja gandrīz 1000 lapaspušu, – Ēdoles pamatskolas 1., 2., 3. un 4. klase, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 2. un 3. klase, Vilgāles pamatskolas 1., 2., 3. un 4. klase, Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 2.b klase, Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas 4. klase, Kuldīgas pamatskolas 3. klase un Kuldīgas Centra vidusskolas 4.a un 4.c klase.


Viscentīgākais lasītājs no visiem konkursa dalībniekiem bija Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas skolēns Artūrs Miķelsons, kurš viens pats izlasīja 7395 lapaspuses!


Kuldīgas Galvenā bibliotēka saka paldies ikvienam lasošajam skolēnam, skolotājām, kuras aktīvi rosināja bērnus lasīt, kā arī vecākiem.

 

Foto: Inga Brūvere, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja

Ziņu sagatavoja:
Gita Reboka
Kuldīgas Galvenās bibliotēkas
Bērnu literatūras centra vecākā bibliotekāre

Tagi: Konkursi, lasītveicināšana