No teju simts starptautiskajam SELF PUBLISH RIGA konkursam iesūtītajiem fotogrāmatu maketiem ekspertu žūrija par labāko atzinusi itāļu fotogrāfes Alesjas Bernardini (Alessia Bernardini) “Becoming Simone” (“Pārtopot par Simonu”).

Izstāde un lekcijas SELF PUBLISH RIGA norisinājās no 9.-11. maijam fotomākslas festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2014" ietvaros, kas ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums.

Svētdien, 11. maijā, tika paziņoti starptautiskā fotogrāmatu maketu konkursa SELF PUBLISH RIGA uzvarētāji. Pirmo vietu ieguva itāļu fotogrāfes Alesjas Bernardini grāmata "Becoming Simone". Tā stāsta par vīrieti, kuram līdz 51 gada vecumam bija sievietes ķermenis. Otrajā vietā ierindojās grāmata "3rd Generation" ("3. Paaudze") par Izraēlas un Palestīnas jauniešu dzīvi, kuru veidoja trīs autoru komanda - Mafalda Rakoša (Mafalda Rakoš), Juna Vieira (Iuna Vieira) un Rafaels Reihls (Raphael Reichl) no Austrijas. Vēl divas fotogrāmatas saņēma žūrijas simpātiju balvas - latviešu mākslinieces Līvas Rutmanes grāmata "Chomsky" un itāļu fotogrāfa Alvaro Deprita (Alvaro Deprit) "Dreaming Leone" ("Sapņojot par Leoni").

Konkursam tika iesūtīti gandrīz simts maketi no vairāk nekā 30 valstīm, kurus vērtēja starptautiska žūrija: Schaden.com dibinātājs Markuss Šādens (Markus Schaden, Vācija), fotogrāmatu dizaineri Teuns van der Haidens (Teun van der Heijden, Nīderlande) un Anja Naļecka (Ania Nalecka, Polija), "The Photobook Club" dibinātājs Mets Džonstons (Matt Johnston, Lielbritānija), fotogrāfs un pašpublicētu grāmatu entuziasts Niko Baumgartens (Nico Baumgarten, Vācija), kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras profesors Juris Petraškevics. Galvenās balvas uzvarētāja Alesja Bernardini iegūs iespēju bez maksas piedalīties Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas 2014 (www.issp.lv) meistarklasē Kuldīgā. Četru labāko grāmatu autori saņems individualas konsultācijas ar konkursa žūrijas locekļiem.

Uzņēmuma Antalis speciālbalvu latviešu autoriem saņēma Luīzes Pētersones grāmata "Māja mežā" par dzīvi divos Austrumlatvijas ciematos. Antalis segs grāmatas drukas izmaksas. Veicināšanas balvas no Antalis saņēma arī Līva Rutmane par grāmatu "Chomsky" un Anna Volkova par "Temporary Need" ("Īslaicīga vajadzība"). 45 labākās grāmatas tika izstādītas SELF PUBLISH RIGA pasākuma laikā no 9. - 11. maijam koprades telpā The Mill. Izstādē bija apskatāmas arī kūrētas grāmatu kolekcijas no vairākām Eiropas valstīm, un nedēļas nogalē notika starptautisku ekspertu lekcijas par fotogrāmatu veidošanu, dizainu un pašizdošanu.

ISSP, BIEDRĪBA KR. BARONA IELA 122A-7, RĪGA, LV1012 REĢ. NR. 40008100993 T: +37129434935 E: OFFICE@ISSP.LV

Vairāk par SELF PUBLISH RIGA konkursu, apbalvotajiem maketiem un fotogrāmatu

Top 10: http://www.selfpublishriga.com/?section=the-best-of

Bildes no pasākuma iespējams apskatīties un ielādēt šeit:
http://ej.uz/SPR_1 un http://ej.uz/SPR_2

Pasākumu rīkoja biedrība ISSP: http://www.issp.lv

Vairāk par "Rīgas Fotomēnesi 2014": http://www.rigaphotomonth.com

Pasākuma atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gētes institūts, Britu padome, Polijas Republikas vēstniecība, Igaunijas vēstniecība, Ziemeļu Ministru padome, Dānijas Kultūras institūts, Antalis, Hewlett-Packard, Opera Hotel, Valmiermuižas alus, Veto Vīni. Informatīvie un saturiskie partneri: žurnāls FK, FOLD, kim?, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Archivo, The Photobook Club, Zviedru profesionālo fotogrāfu asociācija, izdevniecība Lugemik, Starptautiskais Lodzas foto festivāls, BookOff, FotoDepartament, Bandrolsuz.

Ziņu sagatavoja:
Evita Goze
Tālr.: 20201563
E-pasts: evita@issp.lv
www.selfpublishriga.com

Tagi: Konkursi, Rīgas Fotomēnesis 2014, Fotogrāmatas