2014. gada 15. maijā plkst. 18.00 Mazajā Ģildē (Rīgā, Amatu ielā 5) norisināsies jauno un topošo literātu darbu autorlasījumu cikla "Pavasara gaidītāji" noslēdzošais pasākums.

Literārais cikls "Pavasara gaidītāji" Mazajā Ģildē tika aizsākts 2013. gada pavasarī ar trīs pasākumiem, kuros tikās jaunie un topošie literāti, uzstājoties ar savu prozas un dzejas darbu lasījumiem. 2014. gadā cikls tiek turpināts ar diviem pasākumiem, no kuriem pirmais norisinājās 24. aprīlī.  

Tradicionāli jauno literātu cikla pasākumus ir muzikāli papildinājuši jaunie mūziķi un grupas, šajā reizē klausītājiem uzstāsies dziedātāja Anita Intaite, kā arī jaunā mūziķe Sintija Kursīte.


Anita Intaite ir dziedātāja, komponiste un tekstu autore, kas dziesmas raksta jau no 14 gadu vecuma. Savu aktīvo darbību rokmūzikā sākusi grupā "Carpe Diem", kas aktīvi koncertējusi arī ārpus Latvijas robežām. Vēlāk pievienojusies grupai "WakeNC". Kopš 2011. gada viņa uzstājas kā soliste ar savām dziesmām un ir sadarbojusies arī ar vairākiem Latvijā populārām grupām - "Dzelzs Vilks", "TUMSA", "COLT" un citiem.


Sintija Kursīte ir jaunā mūziķe, kuras līdz šim vēl nav plaši pazīstama Latvijā, tomēr viņas talants neatstāj vienaldzīgu nevienu klausītāju.

Jaunajiem literātiem pieteikšanās savu darbu lasījumiem iespējama vēl līdz 14. maijam Mazās Ģildes Facebook lapā, nosūtot prozas darba fragmentu vai piecus dzejoļus, kā arī trīs literāta paša uzņemtas fotogrāfijas, kas saistās ar pavasara gaidīšanas laiku (fotogrāfijas tiks izmantotas pasākuma vizuālajam noformējumam). Literāro darbu tematika nav ierobežota un tie var būt gan latviešu, angļu, gan krievu valodā.

Ieeja uz pasākumu bez maksas. Projektu organizē Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs "Mazā Ģilde" ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Latvijas Universitātes atbalstu. Plašāka informācija www.facebook.com/MazaGilde