2014. gada 15. maijā plkst. 18.00 grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Mansards" (Rīgā, Kr. Barona ielā 21a (pagalmā)) notiks Bernāra Sordē grāmatas "Iespējamā Eiropa" atvēršanas svētki - diskusiju ar autoru. Diskusiju vadīs Rudīte Kalpiņa. Tā notiks latviešu un franču valodā (ar konsekutīvo tulkojumu).

Bernārs Sordē (Bernard Sordet, 1942), franču domātājs, pasniedzējs, pēc izglītības kibernētiķis. Mācījis organizāciju dinamikas teoriju vairākās augstskolās (Parīzē, Alžīrā, Kijevā, Maskavā, Rīgā). Nodarbojies ar pētniecību Francijas valsts plānošanas institūcijās, tai skaitā Plānošanas komisijā (Commissariat au Plan). Vadījis vienu no šobrīd lielākajiem farmācijas uzņēmumiem Francijā un Eiropā. Latvijā pavadījis septiņus gadus, strādājot par padomnieku ekonomiskajos un sociālajos jautājumos Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Rīgā. Kopš 2006. gada aktīvi pievērsies rakstniecībai. Latviski viņa esejas publicētas literatūras žurnālā "Latvju Teksti" ("Cerību (un poiēsis) elpa", Nr. 4, 2011; "Pasaulaptveroša estētika", Nr. 5, 2013). Latvijā ir notikušas divas viņa radīto mākslas darbu izstādes: 2004.gadā Rīgā tika atklāta izstāde "En face", 2013.gadā Talsos - izstāde "Introrevolūcija".

Grāmatā "Iespējamā Eiropa" autors iztirzā pasaulē un sabiedrībā notiekošās pārmaiņas jeb sociodinamiku, analizē Sistēmu, Finanses un to varā nonākušo Eiropu, aicinot domāt par alternatīviem risinājumiem.

Šis darbs ir Bernāra Sordē veltījums Latvijai. Viņaprāt, Latvijā rodams tāds vitālās enerģijas potenciāls, kas spētu izveidot un piedāvāt Eiropai jaunas – solidāras un sociālas sabiedrības modeli, kur par kritēriju tiktu izvirzīts cilvēciskais un sociālais labums, nevis finansiālais ieguvums. Grāmata ir fotogrāfa Jura Kalniņa un domātāja Bernāra Sordē saruna. Viņus vieno mīlestība uz Latviju, uz skaisto, kas jāsaglabā.

Bernāra Sordē grāmatas "Iespējamā Eiropa" (no franču valodas tulkojusi Kristīne Našeniece) atvēršanas svētki - diskusija ar autoru.

Papildu informācija:
Apgāds Mansards
Tālr.: 29151217