Šajā gadā starptautiskā OA nedēļa (Open Access Week) plānota no 20. – 26. oktobrim un tās tēma ir "Generation Open".

Tēmas izvēle ir vērsta uz to, lai akcentētu un izceltu OA kustības nozīmību mūsdienu akadēmiskajā vidē un tās ieguldījumu nākamajās paaudzēs.
Bezmaksas OA resursu pieeja nodrošina šīs kustības ilgtermiņa panākumus. Tēmas padziļināta izpēte ļaus noskaidrot kādas izmaiņas pēdējos gados notikušas zinātniskajā izdevējdarbībā un kā tās ietekmējušas studentu, zinātnieku un pētnieku profesionālo attīstību un karjeru.

Starptautiskā Open Access nedēļa ir iespēja akadēmiskās vides pārstāvjiem paplašināt savas zināšanas par brīvpieejas ieguvumiem un dalīties savā pieredzē par resursu izmantošanu, iedvesmojot pēc iespējas plašāku pētnieku loku padarīt OA resursu izmantošanu par normu pētniecības darbā.

Open Access ir tūlītēja, bezmaksas un neierobežota tiešsaistes pieeja digitāliem zinātniskajiem materiāliem, kas definēta Budapeštas Brīvpieejas Iniciatīvā 2002. gadā.

Paziņojuma teksts publicēts SPARC mājas lapā.


Nedēļas pasākumu plānotājiem 19.05.2014. plkst. 9:30 tiek organizēts stundu garš webinārs, kurā vairāki iepriekšējo gadu sekmīgāko pasākumu organizētāji dalīsies savā pieredzē par to, kā plānot veiksmīgus un saturīgus pasākumus. Dalībai webinārā reģistrēties šeit.


Aicinām piedalīties webinārā, lai gūtu jaunas idejas OA nedēļas pasākumu veidošanai!

 

 
Kontaktinformācija:
Agrita Sagalajeva
Projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" koordinatore
Kultūras informācijas sistēmu centrs
Tērbatas iela  53 - 2, Rīga, LV - 1011
Tālrunis: 67844896, mob.29713449
E-pasts: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv

Tagi: Open Access, Open Access Week