2014. gada 13. maijā plkst. 18.00 Ventspils Galvenā bibliotēka (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) aicina apmeklēt Ventspils 1.ģimnāzijas teātra studijas audzēkņu literāri muzikālu uzvedumu “Dodiet man sirdi no mākoņiem. Mārtiņš Freimanis”.

Literāri muzikālais uzvedums “Dodiet man sirdi no mākoņiem” veltīts Mārtiņam Freimanim, viņa dzejai, viņa dziesmām.


Populārārais dziesmu autors, mūziķis un dzejnieks Mārtiņš Freimanis dzimis 1977. gada 7. februārī Liepājā. Kopš 1996. gada Mārtiņš bija grupas “Tumsa” solists, līderis un galvenais dziesmu autors. Kopā ar grupu izdevis 6 albumus. Rakstījis dziesmas un tekstus arī citiem izpildītājiem. Starp tiem ir “Putnu balle”, Lauris Reiniks, Yana Kay, Gunārs Kalniņš, Kaža un daudzi, daudzi citi. 2004.gadā “Putnu balles” dalībnieki Valters un Kaža ar Mārtiņa dziesmu “The War Is Not Over” starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā ieguva augsto 5. vietu
Kā aktieris Freimanis uzmanību izpelnījies titullomā Liepājas teātra izrādē “Kaupēn, mans mīļais”. Piedalījies  televīzijas seriālos “Neprāta cena” un “UgunsGrēks”, režisora Arvīda Krieva filmās “Man patīk, ka meitene skumst” un “Dancis pa trim”.


2004. gadā klajā nāca Mārtiņa Freimaņa dzejas krājums “Zālīte truša dvēselei”, kurā līdzās dzejoļiem lasāmi arī grupas ,,Tumsa” dziesmu teksti. Domādams par otrās dzejas grāmatas izdošanu, Freimanis uzrunāja vairākus savus draugus aprakstīt vienu dienu savā mūžā. Grāmata “Cilvēks parastais un viņa dienasgrāmata”, kurā draugi tāpat kā dzīvē ir līdzās gan dienu gājumā, gan dzejā iznāca jau pēc Mārtiņa Freimaņa nāves.


Ventspils 1.ģimnāzijas teātra studijas (vadītāja Vija Draviņa) audzēkņi sagatavojuši literāru Mārtiņa Freimaņa dzejas kompozīciju “Dodiet man sirdi no mākoņiem. Mārtiņš Freimanis”. Pasākumā piedalīsies  Katrīna Bindere un Roberts Pētersons.  

Ieeja uz pasākumu bez maksas.