24. aprīlī plkst. 18.30 Mazajā Ģildē pasākumu cikla "Pavasara gaidītāji" ietvaros savus darbus plašākai publikai lasīs jaunie un topošie Latvijas literāti. Tiek izsludināta dalībnieku pieteikšanās.

Pasākumu cikls aizsākās 2013.gada pavasarī un šoreiz jau otro reizi aicinās jauno Latvijas literātu paaudzi demonstrēt savus darbus plašākā auditorijā. Pasākuma laikā viņu uzstāšanos papildinās muzikālas pauzes - 24. aprīļa pasākumā par to rūpēsies grupa "Mazie Meža Dīvainīši" (MMD) un ģitārists Gints Smukais. Savukārt, otrais cikla pasākums notiks 15.maijā. Darbu lasījumus klausīties aicināts ikviens interesents.

 

Pieteikšanās savu darbu lasījumiem pirmajā cikla pasākumā iespējama Mazās Ģildes Facebook lapā līdz 22. aprīlim, nosūtot prozas darba fragmentu vai piecus dzejoļus, kā arī trīs literāta paša uzņemtas fotogrāfijas, kas saistās ar pavasara gaidīšanas laiku (fotogrāfijas tiks izmantotas pasākuma vizuālajam noformējumam). Aicinām pieteikties jaunos un topošos literātus ar 5 minūšu gariem prozas vai dzejas autordarbu lasījumiem. Šo darbu tematika nav ierobežota un tie var būt gan latviešu, angļu, gan krievu valodā.


MMD kopā sākuši spēlēt 2007. gadā un līdz šim uzstājušies jau vairākos festivālos, tajā skaitā "Bildēs". Šī brīža grupas sastāvs kopā spēlē aptuveni gadu – Andris un dvīņubrāļi Oskars un Rūdolfs spēlē ģitāras, mutes harmonikas, bungas un reizēm arī citus instrumentus, savukārt Turks spēlē čellu. Grupas mūzikas stilu, pēc viņu vārdiem, definēt nav iespējams, jo tas nākot "no sirds", bet koncertos iespējams dzirdēt gana dažādus mūzikas skaņdarbus.


Gints Smukais ir 19 gadus vecs ģitārists, kas pats savu mūzikas stilu definē kā "Perkusiju pirkstu stilu", kur no ģitāras skaņa daudzviet tiek izspēlēta netradicionālā veidā un korpuss tiek izmantots ritma grupām. Visi viņa skaņdarbi ir paša komponēti un pārstāv plašu spektru - sākot no mierīgām, jaukām un melanholiskām melodijām, līdz pat ātriem, tehniskiem skaņdarbiem.

 

Ieeja pasākumā bez maksas un tas norisināsies Mazās Ģildes Lielajā zālē. To organizē Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs "Mazā Ģilde" ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

 

Papildu informācija https://www.facebook.com/MazaGilde

Ziņu sagatavoja:
Ieva Miltiņa
Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs "Mazā Ģilde"
Projektu vadītāja
Tālr.: 67037411