Tradicionālā Bibliotēku nedēļa Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB), tāpat kā visās Latvijas un daudzās pasaules bibliotēkās, šogad norit no 22. līdz 26. aprīlim. Mūsu Bibliotēku nedēļas moto sasaucas ar gada devīzi "Bibliotēkas – Rīgai" jeb veltījums 2014. gada kultūras galvaspilsētai.

Akcijas un aptaujas, bibliotekārās stundas un ekskursijas pa bibliotēku, jaunumu dienas un literatūras apskati, radošās darbnīcas un izstādes, tematiskās pēcpusdienas un pasākumi par savu apkaimi, savu bibliotēku un daudz ko citu, diskusijas un pārrunas bērniem un pieaugušajiem – tas viss, tāpat kā ik gadu, ir RCB un tās 26 filiālbibliotēku piedāvājumā.

 

Īpaši šogad ir tas, ka mūsu Bibliotēku nedēļa ir arī stāsts par pilsētu. Līdztekus plašām digitālu un rokā paņemamu materiālu izstādēm par dažādām Rīgas apkaimēm, aicinām arī uz ekskursiju pa Maskavas forštati un uz talku teritorijas sakopšanai ap RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēku. Pati RCB sadarbībā ar projekta "Radi Rīgu" dalībniekiem gaida jūs uz sarunu "Brīvības ielas brīvības komplekts", kas būs veltīta galvenās Rīgas ielas attīstībai.
 
Iecerētas arī vairākas tikšanās ar rakstniekiem – Viku, Valdi Rūmnieku, Arnoldu Auziņu, žurnālistiem – "Ilustrētās junioriem" redakcijas darbiniekiem, notiks arī Rīgas domes izdotās Baltā zvirbuļa balvas jubilejai veltītās grāmatas "Baltais zvirbulis. Gada balva kultūrā 2004-2014" prezentācija.

 

Protams, kā aizvien, celsim godā bibliotēku un bibliotekāra profesiju. Piedāvājumā ir "ēnu" dienas, tematiskas prezentācijas, publikāciju un fotoizstādes un citas lietas.

 

Ja bibliotēka cenšas būt pievilcīga saviem lasītājiem un citiem apmeklētājiem visu gadu, tad Bibliotēku nedēļa ir laiks, kad savu pievilcību cenšamies vismaz dubultot un darām visu iespējamo, lai cilvēki pamanītu, ka publiskā bibliotēka šodien nozīmē sakoptu un mājīgu publisko telpu, uz kuru varam ne vien atnākt apmainīt grāmatas, palasīt avīzi un žurnālu vai pasēdēt internetā, bet vienkārši pavadīt brīvo laiku ar skaņu vai bez tās, t.i., tikties ar draugiem vai pabūt vienatnē, paklausīties koncertu vai paspēlēt klusās klavieres jeb instrumentu, kurš darbojas arī bezskaņas režīmā un kurš Rīgas Centrālajā bibliotēkā tiks prezentēts Bibliotēku nedēļas laikā.

 

Tradicionāli bibliotēku nedēļa ir nedēļa, kurā iekrīt 23. aprīlis jeb Jurģi. Tieši šo dienu 1996. gadā UNESCO pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. Saskaņā ar kataloniešu leģendu Svētais Juris, cīnīdamies ar tumsonības un māņticības pūķi, izglāba princesi. Vietā, kur ievainotā pūķa asinis skārušas zemi, esot uzplaukusi sārta roze. No šejienes – tradīcija Svētā Jura jeb Jurģu dienā dāvināt rozes un grāmatas, bet Bibliotēku nedēļā – nākt uz bibliotēku. Pilns pasākumu saraksts – bibliotēkas mājaslapā www.rcb.lv .

Ziņu sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562

Tagi: Rīgas Centrālā bibliotēka, Bibliotēku nedēļa 2014