2014. gada 11. aprīlī plkst. 18.00 grāmatu un kultūrpreču mājā NicePlace Mansards (Rīgā, Barona ielā 21a (ieeja no pagalma)) notiks Latvijas Literatūras gada balvai nominēto dzejas un atdzejas krājumu autoru lasījumi.

 

Lasījumos piedalīsies spilgtāko 2013.gadā klajā laisto dzejas grāmatu autori - Edvīns Raups, Artis Ostups, Marts Pujāts, Māris Salējs, Guntars Godiņš un dzejas debitanti - Henriks Eliass Zēgners un Jeļena Glazova. Pasākumu vadīs dzejniece Liāna Langa.

 

Ieeja pasākumā ikvienam interesentam bez maksas.

 

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinību izcilākajiem darbiem, kas gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Par balvas norisi kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Rakstnieku savienība un Latvijas Literatūras centrs.

 

Balvas ieguvējs katrā no nominācijām tiks paziņots un apbalvots pasākuma noslēguma ceremonijā 2014. gada 24. aprīlī plkst. 18.00 mūzikas namā Daile, Rīgā Barona ielā 31. Balvas ieguvēji katrā nominācijā saņems naudas balvu un balvas simbolisko veidolu - LALIGABAs lampu, ko veidojusi dizaina studija "MĀJO", iemiesojot ideju par grāmatu kā gaismas simbolu. Balvas pasniegšanas pasākumā tiks pasniegtas arī virkne LALIGABA atbalstītāju balvu.

 

Latvijas Literatūras gada balvu atbalsta Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts meži, SIA "FMS", Raimonds Gerkens, mūzikas nams "Daile", grāmatnīcu tīkls Jānis Roze, Nice Place Mansards, Vīna Studija, dizaina studija Mājo, Ascendum, Flower Pitsop un Gemoss, informatīvi atbalsta Latvijas Televīzija, 100g kultūras, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3, delfi.lv, satori.lv, Kultūras Diena un Izklaide, Kultūrzīmes, Ir, Latvju Teksti un Lilit.

 

Papildu informācija:

Andra Konste

SIA "Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja" direktore

andra.konste@ventspilshouse.lv,

Tālr.: 29207353