2014. gada 10. aprīlī plkst. 15.00 Liepājas Universitātē (Liepājā, Lielajā ielā 14, aktu zālē) ikviens aicināts uz žurnālistes Indras Imbovicas profesora Jāņa Menča dzīvei un mūža darbam veltītās grāmatas "Dzīves svinētājs Jānis Mencis" ("Apgāds Zvaigzne ABC"), kā arī Liepājas Universitātes sagatavotās profesora bibliogrāfijas atvēršanas svētkiem.

 

Darbs pie grāmatas "Dzīves svinētājs Jānis Mencis" sākās jau 2010. gada jūnijā, kad notika žurnālistes I. Imbovicas pirmā tikšanās ar profesoru Jāni Menci viņa dzīvoklī. Te rimtās, te ļoti emocionālās sarunās, kas turpinājās pusgadu līdz pat viņa pēdējam dzīves mēnesim šaisaulē, profesors vēlreiz "izstaigāja" visu savu dzīvi gadsimta garumā - tikpat sarežģītu, pārsteidzošu, ar dzīves tumšajām un gaišajām pusēm, kā pats simtgades laiks. Trīs gadu laikā, kad tapa šī grāmata, sirsnīgās sarunās un atmiņās par profesoru dalījās arī vairāk nekā 25 viņa kādreizējie audzēkņi un kolēģi - skolotāji, zinātnieki, mācību grāmatu līdzautori, sadarbības partneri un ģimene.

 

Savukārt profesora Jāņa Menča bibliogrāfijā apkopotas viņa izveidotās matemātikas mācīšanas metodiskās sistēmas pamattēzes, kā arī publicēto, rediģēto, recenzēto darbu un publikāciju, sarunu bibliogrāfiskie apraksti. Šis izdevums ir profesora senas vēlēšanās piepildījums.

 

Abas grāmatas ir apliecinājums ievērojamā latviešu pedagoga Jāņa Menča daudzpusīgajai zinātniskajai un pedagoģiskajai darbībai. Kolēģi Jāni Menci dēvēja par Skolotāju Skolotāju.

 

Jau 2013. gada maijā Liepājas Universitāte, Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un SIA "Apgāds Zvaigzne ABC" vienojās 2014. gadu pasludināt par profesora Jāņa Menča piemiņas gadu, jo 2014. gada 4. maijā profesoram paliktu 100 gadi.

 

Šajā laikā jau norisinājušies vairāki pasākumi: 2013. gada 20. maijā notika pirmizrāde Ata Kļimoviča un Sandija Semjonova dokumentālajai filmai "Četrreiz katrs viens", kas stāsta par leģionāriem, no kuriem viens ir profesors Jānis Mencis, bet š.g. janvārī Latvijas Universitātes Bibliotēkas Fizikas un matemātikas fakultātes bibliotēkā bija skatāma piemiņas izstāde skolotājam - Jānim Mencim. Savukārt no š.g. 28. februāra līdz 2. martam profesora grāmatas bija apskatāmas SIA "Apgāds Zvaigzne ABC" organizētajā speciālā stendā Starptautiskajā izglītības izstādē "Skola 2014" (Rīga, Ķīpsala).

 

Papildu informācija:

Aija Kukuka

Tālr.: 28381623

e-pasts: aija.kukuka@liepu.lv

LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste

Kristīne Milberga

Tālr.: 634 23510; 22028204

e-pasts: pr@liepu.lv