2014. gada 3. aprīlī plkst.13.00. aicinām uz preses konferenci grāmatu veikalā Nice Place Mansards, Barona ielā 21a (ieeja no pagalma).

Preses konferencē LALIGABA ekspertu komisija nosauks Latvijas rakstniecības 2013. gada literāri augstvērtīgākos darbus piecās nominācijās:

  • labākais dzejas krājums,
  • labākais prozas darbs,
  • labākais ārvalstu literatūras latviskojums,
  • labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem,
  • spilgtākā debija.

 

Ekspertu komisija lēmusi arī par vienas speciālbalvas piešķiršanu par nozīmīgu ieguldījumu literatūrzinātniska darba tapšanā.

 

Preses konferencē tiks pieminēta šā gada mūža balvas Latvijas rakstniecībā ieguvēja Margarita Stāraste – šo balvu ekspertu komisija un balvas organizatori lēma piešķirt laureātes ģimenei, lai Margaritas Stārastes izcilais ieguldījums Latvijas rakstniecībā, grāmatu mākslā un kultūrā rod pelnītu turpinājumu un piemiņu.

 

Balvas ieguvējs katrā no nominācijām tiks paziņots un apbalvots Latvijas Literatūras gada balvas ceremonijā, saņemot naudas balvas un balvas simbolisko veidolu – LALIGABAs lampu, kuras idejas autors ir dizaina studija "MĀJO". Balvas veidola koncepcijas pamatā ir grāmata kā gaismas simbols, tādējādi atklājot literāri augstvērtīgu darbu spēju izgaismot domāšanu, emocijas un sapratni. Balva kā augstākā atzinība par ieguldījumu Latvijas literatūrā reizē kalpo arī kā funkcionāls interjera priekšmets Latvijas literātu mājvietās, gadu gaitā iedzīvinot simbolisku Latvijas literatūras gaismas lauku.

 

Sīkākas un dziļākas ziņas par katru nominantu, speciālbalvām un mūža balvas ieguvēju un citām aktivitātēm no š.g. 3. aprīļa meklējiet mājas lapā www.laligaba.lv, interneta žurnālā www.satori.lv  un ziņu portāla www.delfi.lv Latvijas literatūras gada balvai atvēlētajā sadaļā.

 

LALIGABAi nominētās dzejas un prozas grāmatas lasīšanai būs pieejamas Vīna Studijās – Elizabetes ielā 10 un Stabu ielā 30, lasāmas un iegādājamas grāmatu veikalā Nice Place Mansards, Jāņa Rozes grāmatnīcu tīklā un citās grāmatnīcās.

 

Š.g. 11.aprīlī plkst.18.00. Nice Place Mansards – nominēto dzejas darbu lasījumi.
Š.g. 16.aprīlī plkst.18.00. Nice Place Mansards – nominēto prozas darbu lasījumi.
Visi pasākumi pieejami ikvienam interesentam bez maksas.

 

Izvērtējot 2013. gada literāro veikumu, Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā strādāja – literatūrkritiķe un tulkotāja Ieva Kolmane, dzejniece Anna Auziņa, portāla satori.lv redaktors Ilmārs Šlāpins, rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, dzejnieks, literārās izglītības programmas Literārā akadēmija vadītājs Ronalds Briedis, tulkotāja Ieva Lešinska-Geibere, dzejnieks un tulkotājs Jānis Vādons, literatūrzinātnieks Raimonds Briedis un literatūrkritiķis, dzejnieks Arvis Viguls.


PAR BALVU

 

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Par balvas norisi kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Rakstnieku savienība un Latvijas Literatūras centrs.

 

Latvijas Literatūras gada balvu atbalsta Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Valsts Meži, SIA "FMS", Raimonds Gerkens, grāmatnīcu tīkls Jānis Roze, Nice Place Mansards, Vīna Studija, dizaina studija Mājo, Ascendum un Flower Pitsop,  informatīvi atbalsta Latvijas Televīzija, 100g kultūras, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3, delfi.lv, satori.lv, Kultūras Diena un Izklaide, Kultūrzīmes, Ir un Latvju Teksti. 

Ziņu sagatavoja:
Andra Konste
Tālr.: 29207353

Tagi: Literatūra, Latvijas Literatūras gada balva, Apbalvojumi