Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS aptaujas ietvaros noskaidroja iedzīvotāju viedokli par Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumiem.

78 % respondentu Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumus vērtēja pozitīvi, turklāt 28,3 % tos novērtēja "ļoti pozitīvi". Jāpiebilst, ka tikai 5,5 % pasākumus novērtēja negatīvi, viedokļa nebija aptuveni 16,5 % aptaujāto.

 

Respondentiem tika lūgts arī izvēlēties no saraksta trīs pasākumus, kuri patika vislabāk. Vairāk nekā puse no iedzīvotājiem jeb 51 % atbildēja, ka viņiem visvairāk patika Gaismas parāde un uguņošana 11. novembra krastmalā. Salīdzinoši bieži tika norādīts, ka viens labākajiem pasākumiem bija akcija "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" (32 %). Trešais pasākums iedzīvotāju simpātiju sarakstā bija Ugunsskulptūru festivāls Ķīpsalā (22 %). Atklāšanas pasākumi Rīgas Centrāltirgū un Rīgas Starptautiskajā autoostā patika 15 %, bet koncerts "Rīga dimd!", kas notika "Arēnā Rīga", 9 % respondentu. Jāpiebilst, ka atbildi "nepatika neviens no šiem pasākumiem" atzīmēja tikai 1 % aptaujāto.

 

SKDS kopumā februāra beigās un marta sākumā aptaujāja 801 rīdzinieku. 

Ziņu sagatavoja:
Dzintra Āboliņa
Rīgas domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve
Tālr.: 26554446

Tagi: kultūra, Rīga 2014, Eiropas kultūras galvaspilsētas, Aptaujas