Trešdien, 26. martā plkst.18.00, ar sarunu par Ventspils teātri Galvenajā bibliotēkā tiks uzsākts cikls "Stāstu bibliotēkas".

Stāstniecība ikvienā Latvijas reģionā ir nozīmīga tieši kultūras mantojuma vērtību apzināšanai, saglabāšanai, informācijas kolekcionēšanai, reģiona kolektīvās atmiņas stiprināšanai, vietējās kopienas saliedēšanai un starppaaudžu dialoga veicināšanai.

 

2009. gadā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), lai sekmētu stāstīšanas tradīciju attīstību, izveidoja bibliotēku tīklu "Stāstu bibliotēkas". Tīklā kopā ar 18 Latvijas bibliotēkām darbojās arī 3 Ventspils bibliotēkas- Pārventas, Gāliņciema un Bērnu bibliotēkas. Šogad, attīstot stāstnieku kustību un paplašinoties "Stāstu bibliotēku" tīklam, tajā darbību uzsāks arī Galvenā  bibliotēka.

 

Pirmās tikšanās tēma Ventspils teātris nav nejauša, jo marts ir Teātra mēnesis (27.martā tiek atzīmēta Starptautiskā teātra diena).

 

1934. gadā izdotajā J.Sviestiņa grāmatā "Ventspils: Vadonis pa Ventspili un apkārtni" minēts: "Par pirmajām teātra izrādēm Ventspilī jau gadus 60 atpakaļ rūpējies J.Jēka. Viņš aizbraucis uz Rīgu, apmeklējis vairākas teātra izrādes, bijis arī pie A.Alunāna, dabūjis no viņa 3-4 lugu grāmatas un  noorganizējis Ventspilī teātri. Pirmie "aktieri" gan savā mūžā nekad vēl nebij teātrī bijuši!". 

 

Sarunā par Ventspils teātra seniem un ne tik seniem laikiem aicināti piedalīties cilvēki, kuru dzīvē teātrim ir nozīmīga vieta, cilvēki, kuri tam veltījuši gan savu brīvo laiku, gan savu sirdsdegsmi un mīlestību.

 

Sarunu ar Ventspils teātra bijušajiem un esošajiem aktieriem un režisoriem, interesentiem risinās Vija Draviņa. 

Ziņu sagatavoja:
Olita Šteinmane
Ventspils bibliotēkas direktores vietniece
Tālr.: 63623231

Tagi: Diskusijas, Stāstu bibliotēkas, Diskusiju cikli