2014. gada 13. maijā, Jura Alunāna dzimšanas dienā, aicinām ikvienu svinēt Valsts valodas dienu!

Pēc vairāk nekā piecdesmit gadu pārtraukuma izdota jauna "Latviešu valodas gramatika", kas ir lieliska dāvana arī vienam no visu laiku nozīmīgākajiem latviešu valodas gramatiķiem – Jurim Alunānam. Priecīgajam notikumam par godu aicinām:

•atvērt jauno vai savu veco un iecienīto gramatikas grāmatu;
•grāmatā atrodamos valodas noteikumus un principus ar radošu izdomu izmantot un pārvērst zibakcijās, konkursos, spēlēs, radošajās darbnīcās un citos pasākumos;
•Valsts valodas dienu nosvinēt gramatiski!


Valsts valodas dienas tradīcija aizsākta 2012. gadā. Iepriekšējos svētkos atklājām, cik Latvijā ir Alunāna ielu, orientēšanās spēlē iepazinām Alunāna jaunvārdus, "Sviesta kino" filmiņā uzzinājām, kas bija pirmais latviešu hipsteris (protams, Juris Alunāns), un daudz dažādos citos veidos svinējām to, ka mūsu valsts valoda ir latviešu valoda.

 

Valsts valodas diena ir svētki, kuru tradīcijas varam veidot un plānot paši, tāpēc klases, domubiedru grupas un visi citi interesenti no visas Latvijas aicināti svinēt valodu, īstenojot radošas aktivitātes dzīves, darba vai mācību vietā un tās tuvākajā apkārtnē. Ja vēlaties, lai informācija par Jūsu veidoto pasākumu tiktu iekļauta kopējā svētku programmā un par to uzzinātu visā Latvijā, līdz 14. aprīlim atsūtiet savas idejas aija.luse@rmm.lv.

 

Akcijas organizētāji: Rakstniecības un mūzikas muzejs, Piebalgas muzeju apvienība "Orisāre", Krišjāņa Barona muzejs un Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs.

 

Vairāk par Valsts valodas dienu lasiet šeit.

Ziņu sagatavoja:
© Rakstniecības un mūzikas muzejs

Tagi: Valsts valodas diena