2014. gada 26. martā plkst. 14.00 Liepājas teātra Šampanieša zālē (Liepājā, Teātra ielā 4) Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts aicina uz teātra pētnieces Edītes Tišheizeres grāmatas "Abpus rāmjiem: Sarunas par mākslu un dzīvi" atvēršanas pasākumu.

 

Savā grāmatā E. Tišheizere risinājusi profesionālas un arī ļoti atklātas sarunas ar teātra režisoriem Oļģertu Kroderu, Feliksu Deiču, Baņutu Rubesu, ar aktieriem Juri Bartkeviču un Rihardu Rudāku, ar dzejnieci Māru Zālīti, ar Liepājas Universitātes profesoru Jāni Menci un citiem. Grāmatā iekļauts arī Vēsmas Lēvaldes sarunas fragments ar O. Kroderu 2011. gadā.

 

Grāmatas atvēršanas svētkos skanēs Aleksandra Čaka dzeja Jura Bartkeviča un Leona Leščinska izpildījumā. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties jauno grāmatu un saņemt pētnieces autogrāfu.

 

Edīte Tišheizere ir mākslas zinātņu doktore, viena no vadošajām teātra kritiķēm, Valmieras teātra Literārās daļas vadītāja, Kurzemes Humanitārā institūta pētniece un žurnāla "Teātra Vēstnesis" galvenā redaktore. 2010. gadā iznākusi sadarbībā ar Zandu Borgu sarakstītā grāmata "Režijas virzieni un personības Liepājas teātrī".

 

Grāmata "Abpus rāmjiem: Sarunas par mākslu un dzīvi" tapusi un izdota ar Valsts pētījumu programmas "Nacionālā identitāte (valoda, Latvijas vēsture, kultūra un cilvēkdrošība)" atbalstu Liepājas Universitātes izdevniecībā "LiePA" (vadītāja - Inga Ronče, mākslinieks - Uldis Baltutis).