19. martā LU Akadēmiskajā bibliotēkā Rīgā pēc bibliotēkas direktores Ventas Koceres iniciatīvas tika atklāta Ukrainas Profesionālo fotogrāfu asociācijas direktora Mstislava Černova fotoizstāde "Brīvības teritorija".

Izstādes kurators ir Ukrainā un starptautiski pazīstams fotomākslinieks Vladimirs Ogloblins. Viena no izstādes atbalstītājiem ir Latvijas vēstniecība Ukrainā. Izstādes atklāšanā uzstājās Latvijas Ārlietu ministrijas vēstnieks - preses sekretārs Kārlis Eihenbaums, Latvijas ukraiņu kopienas vadītāji un pārstāvji.

 

Izstādē apskatāmas 50 liela formāta fotogrāfijas, kas uzņemtas Ukrainas "Eiromaidana" notikumu laikā. Izstādes mērķis - parādīt revolucionāros notikumus Ukrainā, to līderus un cilvēkus, kuri pārstāvēja abas pretestībā iesaistītās puses.

 

Ekspozīcija ir neseno revolucionāro notikumu Ukrainā atspoguļojums. Ukraiņu tautas trīs mēnešu ilgais protests Kijevā Neatkarības laukumā (Maidanā), tā vardarbīgās apspiešanas mēģinājumi un pretošanās vardarbībai, tika atspoguļoti plašsaziņas līdzekļos un izsauca milzīgu uzmanību pasaules sabiedrībā. M. Černova iespaidīgās fotogrāfijas atgādina par nesenajiem notikumiem, kuriem ir liela nozīme Ukrainas un Eiropas vēsturē.

 

Papildu informācija:

Latvijas vēstniecība Ukrainā

Adrese: 6B Ivana Mazepy Str., 01901 Kyiv, Ukraine

Tālrunis: (+380 44) 490 70 30,

Fakss: (+380 44) 490 70 35,

E-pasts: embassy.ukraine@mfa.gov.lv

 

Ziņu sagatavoja:
Latvijas vēstniecība Ukrainā