Daudzkrāsainā un asprātīgā grāmata domāta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

 

"Ja tev garšo saldējums un sieriņš „Kārums”, ja tev patīk iet uz teātri, ja interesē, kādus ēdienus gatavo spāņi vai japāņi, ja cieni asprātību un jokus – tad jālasa šie dzejoļi," saka atdzejotājs Guntars Godiņš.

 

"Bērniem domātā dzeja palīdz saglabāt dzimtās valodas krāsainās nianses. Bērniem patīk spēles ar atskaņām un vārdiem," uzskata Lēlo Tungala. Šīs igauņu valodas spēles atdzejotājs pārvērš par latviešu valodas spēlēm. 

 

Lēlo Tungalas daiļradi raksturo optimisms, dzīvesprieks un tiešums. Viņas dzejā ir atjautība un humors, negaidītas situācijas un no aizspriedumiem brīva attieksme pret valodu. Citējot igauņu rakstnieces Piretas Raudas doto raksturojumu: "Igauņi bieži apgalvo, ka rakstīt dzeju ar atskaņām ir ļoti grūti, jo visas atskaņas ir jau izmantotas, taču Lēlo Tungala spēj atrast tādas atskaņas, ka atliek tikai nobrīnīties."

 

Daudzi Tungalas dzejoļi pārtapuši dziesmās, un tieši viņas atdzejotie dziesmu teksti palīdzēja Igaunijā popularitāti iegūt arī Laurim Reinikam. 

 

Lēlo Tungala Tartu Universitātē studējusi igauņu filoloģiju un strādājusi par skolotāju dažādās Igaunijas skolās, nodibinājusi bērnu žurnālu "Hea Laps" (Labais Bērns), kur arī pašlaik ir galvenā redaktore. Līdztekus bērnu literatūrai Lēlo Tungala rakstījusi dzeju arī pieaugušajiem, lugas, mācību grāmatas, dziesmu tekstus, operas un muzikālo uzvedumu libretus, lugas Igaunijas leļļu teātrim. Viņas atmiņas par savu bērnību padomju laikā publicētas grāmatā „Biedrs bērns“ – un arī, aprakstot bērnības sāpīgākos, skaudrākos brīžus, Tungala raksta ar siltu humoru. 2012. gadā Lēlo Tungala viesojās Latvijā, piedaloties multilingvālā dzejas festivāla "Dzejas brauciens" pasākumos.

 

Darbu pie atdzejojuma un grāmatas iznākšanu atbalstījis Igaunijas Kultūrkapitāla fonds un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Tagi: dzeja, Lēlo Tungala