Londona, LETA--BBC. Bērnu grāmatas "Alises piedzīvojumi Brīnumzemē" autora Lūisa Kerola vēstule, kurā viņš sūdzas par slavu, trešdien Londonā izsolīta par 11 825 sterliņu mārciņām (14 131 eiro).

Vēstuli viņš parakstījis ar savu īsto vārdu - Čārlzs Dodžsons.

 

Tās prognozētā cena bija 3000 līdz 4000 mārciņas (3585 līdz 4780 eiro), sacīja izsoļu nams "Bonham's".

 

Kerols bija pazīstams kā kautrīgs cilvēks. Līdz šim nepublicētajā vēstulē viņš pauž vēlēšanos, "kaut nekad nebūtu sarakstījis nevienu grāmatu", jo slava esot kļuvusi par pārāk smagu nastu.

 

1891. gada vēstule adresēta rakstnieka paziņai Simondsas kundzei. Kopš "Alises piedzīvojumu Brīnumzemē" iznākšanas bija pagājuši gandrīz 30 gadi, un grāmatas cienītāju vidū bija pat Lielbritānijas karaliene Viktorija.

 

"Visas šīs publicitātes dēļ svešinieki uzzina manu īsto vārdu, svešinieki rāda uz mani un blenž," raksta Kerols. "Man tas tik ļoti riebjas, ka dažreiz vēlos, kaut nekad nebūtu sarakstījis nevienu grāmatu."

 

Trešdienas izsolē tika piedāvātas dažādu autoru grāmatas, manuskripti, kartes un fotogrāfijas. Jaunu īpašnieku atrada rakstnieces Džeinas Ostinas slavenā romāna "Lepnums un aizspriedumi" pirmais izdevums.

 

Kerola vēstuli iegādājās kāds vārdā nenosaukts britu kolekcionārs.

Ziņu sagatavoja:
© LETA, BBC