Līdz 20. aprīlim interneta žurnāls Satori.lv sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un NORVIK Banku, Viljama Šekspīra 450. jubilejas gada ietvaros aicina iesniegt darbus literāru leģendu konkursā "Šekspīrs bija latvietis".

Konkursā ar leģendu, mītu, konspirāciju teoriju un citu vērtīgu, "pārbaudītu" materiālu palīdzību ir "jāpierāda" pasaulslavenā autora saistība ar Latviju, par to iegūstot vērtīgas balvas un sava literārā sacerējuma publicēšanu.

 

"Šekspīra dzimšanas datums nav zināms, viņa nāves apstākļi joprojām vieš šaubas, viņa pirmo darbu publikācijās vārdi "Shake-Speares" nepārprotami izskatījās pēc asprātīga pseidonīma, par viņa darbu patieso autoru dažādos laikos ir uzskatīti ap astoņdesmit dažādi cilvēki, filozofu Frānsisu Bēkonu, dzejnieku Kristoferu Mārlovu un alķīmiķi Džonu Dī ieskaitot. Aizdomīgs fakts ir arī tas, ka vairāki viņa darbi jau izsenis ir labi pazīstami latviešu lasītājam un teātra skatītājam. Varbūt viņš tomēr bijis latvietis?" jautā interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

 

Konkursam "Šekspīrs bija latvietis" iesniedzams oriģināls literārs darbs, kurā tiek "pierādīta" Šekspīra saistība ar Latviju. Iesniedzamo darbu žanrs nav noteikts - tas var būt stāsts, pasaka, eposs, poēma, sonets vai izraksts no vecas pavārgrāmatas. Izvēloties uzvarētājus, tiks ņemta vērā darba literārā kvalitāte un idejas oriģinalitāte. Iesniedzamo darbu vēlamais apjoms ir 5000 - 10000 rakstu zīmes. Darbu iesniegšanas termiņš - 20. aprīlis.

 

Desmit labākie konkursam iesniegtie darbi no š.g. 1. maija tiks publicēti interneta žurnālā Satori.lv un e-grāmatas formātā, savukārt publicēto stāstu autori katrs saņems autoratlīdzību 43 EUR vērtībā. Visi desmit publicētie stāsti tiks izvirzīti lasītāju balsojumam sociālajā tīklā Facebook. Visvairāk lasītāju balsu ieguvušā stāsta autors balvā saņems biļetes uz "Shakespeare's Globe" teātra izrādi Dailes teātrī, kas tiks demonstrēta šā gada maijā. Īpaša Britu padomes Latvijā, interneta žurnāla Satori.lv un Norvik Bankas izveidota žūrija izvēlēsies uzvarētāju, kuram balvā tiks pasniegts e-grāmatu lasītājs Amazon Kindle.

 

"Šogad mēs atzīmējam 450 gadus kopš Viljama Šekspīra dzimšanas, un aicinām dalīties ar savām versijām par, iespējams, pasaules vēsturē ietekmīgākā un noslēpumainākā rakstnieka dzīvi. Piemēram, ir uzskaitītas vairāk nekā 80 versijas par Šekspīra vārda pareizrakstību. Vai varētu būt, ka dažas no tām ir ļoti tuvas latviešu vārdiem? To gan atstāsim katra paša interpretācijai!" par konkursu stāsta Olivers Bramvells, NORVIK Bankas valdes priekšsēdētājs.

 

Plašāka informācija pieejama interneta žurnālā Satori.lv (www.satori.lv) un īpaši Šekspīra jubilejas gadam izveidotajā interneta vietnē www.shekspiram450.lv

Ziņu sagatavoja:
Ilze Saleniece
Tālr.: 29268257

Tagi: Konkursi, Šekspīrs, Satori.lv