Līdz 1. aprīlim fotogrāfi, ilustratori, dizaineri un citi radošo jomu pārstāvji aicināti pieteikties meistarklasei grāmatu veidošanā, kuru vadīs fotogrāfs un grāmatsējējs Niko Baumgartens (Nico Baumgarten). Darbnīca notiks maijā projekta SELF PUBLISH RIGA ietvaros un ir daļa no Rīgas Fotomēneša.

Mākslas pasaulē lielu ievērību ir izpelnījies termins artist"s book (mākslinieka grāmata), kas apzīmē grāmatas, kuras veidotas kā mākslas objekti, liekot uzsvaru uz formas un satura mijiedarbību mākslinieka vēstījuma veidošanā. Meistarklases mērķis ir palīdzēt dalībniekiem atrast vislabāko veidu, kā pārveidot konkrēto mākslas projektu grāmatas formātā, kā arī apgūt nepieciešamās prasmes, lai spētu to realizēt. Darbnīcas noslēgumā katrs dalībnieks būs izveidojis grāmatas maketu. Darbnīcā radītie izdevumi piedalīsies pašizdoto grāmatu un grāmatu maketu izstādē SELF PUBLISH RIGA, kas notiks no 9.-11. maijam Rīgas Fotomēneša ietvaros.

 

Meistarklase notiks no 3. maija līdz 7. maijam Rīgā. Lai piedalītos, jāiesniedz pieteikums, norādot projektu, kuru dalībnieks vēlas pārveidot grāmatā. Tiks izvēlēti 12 meistarklases dalībnieki. Darbnīca notiks angļu valodā.

 

Detalizētāka informācija par meistarklasi un pieteikšanos: www.selfpublishriga.com

 

Niko Baumgartens (Nico Baumgarten, DE, 1981) ir neatkarīgs fotogrāfs un grāmatu veidotājs. Niko ir studējis fotogrāfiju IDEP Barselonā un grāmatu iesiešanu CFP Bauer Milānā. Viņš ir izdevis trīs grāmatas mazā tirāžā, kuras pats arī ir iesējis - "Berlusconians/No Berlusconians" (2011), "Leer" (2013) un "ma almeno ci sei tu amore mio" (2013). Niko ir pasniedzis ar fotogrāfiju un grāmatu iesiešanu saistītas darbnīcas Berlīnē, Rīgā, Karakasā, Riodežaneiro un Amsterdamā.

 

Vairāk informācijas: www.nicobaumgarten.net

 

Darbnīcu organizē biedrība ISSP (www.issp.lv), un tā ir daļa no Rīgas Fotomēneša 2014 un Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas.

 

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gētes institūts, Fotokvartāls, FOLD, kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrs un Hewlett-Packard.

Ziņu sagatavoja:
Ieva Raudsepa
Tālr.: 26140923

Tagi: Meistarklases, Grāmatu veidošana, Niko Baumgartens