2014. gada 18. martā plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) notiks Rūdolfa Liedaga dzejas izlases "Pasaule zem Saules" atvēršana. Pasākumā piedalīsies grāmatas sastādītāja Aija Bumbiere, mūziķi Andris Jansons, Rolands Ūdris un Ilona Balode.

 

Rūdolfs Liedags (1936-1988) literatūrā ienāca pagājušā gadsimta 60.gadu beigās ar dzejoļu krājumu "Jūra", paužot vēlmi "nodziedāt dziesmu, tik plašu kā jūra, tik karstu kā liesma". Nākamie dzejoļu krājumi "Saule miglā" un "Aija" iznāca jau pēc autora nāves 1990. un 1993. gadā.

 

Rūdolfa Liedaga (Staprāna) dzīves lielākā daļa bija saistīta ar jūru, mīlestību, dzeju. Viņš bija spilgta un pretrunīga personība. Viņu nevarēja nepamanīt. Bravūrīgs, sirsnīgs, izpalīdzīgs, arī dusmīgs, pat rupjš, neapvaldīts, arī kluss, sevī noslēdzies. Jūra, Saule, Pilsēta pie jūras, Zeme zem Saules, Laika nepielūdzamais tecējums- tie ir viņa dzejas galvenie poētiskie tēli.

 

Dzejas izlasi "Pasaule zem Saules" papildina Andra Jansona un Rolanda Ūdra komponētās dziesmas.

 

"Laika nepielūdzamais tecējums- šie Liedaga dzejas poētiskie tēli mani savaldzināja un rada atbalsi dziesmās. Vienkāršās un daudznozīmīgās. Ceļš no sirds uz sirdi, nemitīgi uz priekšu saucošs... Mans ceļš kopā ar Dzejnieku nu jau daudzu gadu garumā,” tā par savu sastapšanos ar Liedaga dzeju  pirms turpat divdesmit gadiem, mācoties Ventspils Mūzikas koledžā, saka A.Jansons. Savukārt nesen ar Liedaga dzeju iepazinies Rolands Ūdris. Viņš atzīst: „Rūdolfa Liedaga dzeja dzied. Tā ir ļoti poētiska, bet arī ritmiska. Lieliskas atskaņas. To lasot, dziesmas man pašas lec virsū. Liedaga dzeja svin- svin viennkāršību savā sarežģītībā".

 

Pasākumā Galvenajā bibliotēkā piedalīsies grāmatas sastādītāja Aija Bumbiere, mūziķi Andris Jansons, Rolands Ūdris un Ilona Balode. Ieeja bez maksas.

 


Informācija:
Olita Šteinmane
Ventspils bibliotēkas direktores vietniece
olita.steinmane@ventspils.lv
Tālr.: 63623231