2014. gada 15. februārī plkst. 13:00 ar pasākumu "Princese Žagata" turpināsies ģimenes pasākumu programma Aijas Zariņas jubilejas izstādē "Sprīdītis" (Rakstniecības un mūzikas muzeja telpās, Rīgā, Pils laukumā 2).

 

Senās Rīgas teikas stāsta par pilsētas aizstāvi - ķēniņmeitu burvi, kas sēdējusi Rīgas tornī un atvairījusi visas lodes tā, ka tās netrāpīja mērķī, bet gan nobira zemē pie torņa. Tomēr Rīgas iekarotāji uzzinājuši burves noslēpumu un nošāvuši viņu ar sudraba lodi. Princese pārvērtusies par žagatu un iekritusi Daugavā.

 

Zīmēšanas darbnīcas dalībnieki kopā ar Aiju Zariņu lasīs teikas par Rīgas burvi un zīmēs teikās attēlotos notikumus. Tā būs iespēja vizualizēt seno, brīnumaino Rīgas vēsturi - pilsētas torņus, iekarotāju karaspēku, princesi torņa galā, princeses pārvēršanos... - un pēc pasākuma atgriezties Vecrīgas ielās kā pasaku grāmatā.

 

Sprīdītis ir Aijas Zariņas 60 gadu jubilejas izstāde. Tā ir veltīta identitātes meklējumiem. Izstādes ievadā Aija Zariņa raksta: "Ar jautājumu "kāpēc?" bērnībā sākas mūsu iepazīšanās ar pasauli. Sprīdītis pēc savas būtības ir meklētājs. Paaudzies un uzzinājis vecmāmiņas gudrības, viņš atstāj savas dzimtās mājas un iet pasaulē Laimi meklēt... Noskaidrot, kas ir kas. Tāds ir katra meklējoša cilvēka ceļš. Noskaidrot, kas viņš pats ir, kāda ir Latvijas vieta pasaulē, kāds ir mūsu garīgais kultūras mantojums, kāda ir mūsu dzīves jēga un identitāte." Māksliniece izstādi veidojusi kopā ar saviem ģimenes locekļiem un domubiedriem. Izstādē piedalās: Aija Zariņa, Tīna Zariņa, Mārtiņš Gaušis, Katrīna Veita, Zuzanna Runkovska-Stansofa, Nikolass Stansofs. Izstādes pamatu veido Aijas Zariņas lielformāta gleznas par Latvijas mitoloģiju, par zināšanām, kādas tās ataino latviešu pasakas un teikas. Pārējie izstādes dalībnieki radījuši instalācijas, video darbus, skaņu ierakstus un fotogrāfijas.

 

Ieeja izstādē un pasākumos par ziedojumiem.

 

Darba laiks:

• trešdien, ceturtdien, piektdien 12:00 - 19:00

• sestdien 12:00 - 17:00

 

Izstāde apskatāma līdz 1.martam.

 

Izstādi atbalsta Rakstniecības un mūzikas muzejs, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Papildu informācija:

Inga Surgunte

Rakstniecības un mūzikas muzejs

Tālr.: 67221956

inga.surgunte@rmm.lv