2014. gada 7. februārī plkst.16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks žurnālistes Emmas Bramņikas -Vulfsones bibliotēkai nodotā ievērojamā publicista, politiķa, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Mavrika Vufsona (1918 - 2004) un Emmas Bramņikas -Vulfsones arhīva prezentācija.

Mavrika Vulfsona atraitne Emma Bramņika - Vulfsone ir nodevusi Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkai 50 tūkstošus vienību lielu arhīvu.

 

Saturiski bagātais un daudzpusīgais arhīva fonds ietver Mavrika Vulfsona saraksti latviešu, krievu, vācu un angļu valodā (vēstules Nelsonam Mandelam, Mihailam Gorbačovam, Aleksandram Jakovļevam, Vairai Vīķei - Freibergai, Ingrīdai Ūdrei, Andrim Šķēlem un daudziem citiem), rakstus, runas, piezīmes, personīgos dokumentus, apbalvojumus, fotogrāfijas un grāmatas ar ierakstiem. Otra liela materiālu kopa ir E.Bramņikas - Vulfsones sarakste, runas un to uzmetumi, fotogrāfijas, apbalvojumi un citi sīkmateriāli.

 

Izstādē apskatāmi arī materiāli par Rīgas Ebreju kopienu - rokraksti, fotogrāfijas un citi dokumenti.

 

Nodotajā fondā ir arī LMA studentu Mavrikam Vulfsonam dāvātās gleznas. Izstādē būs apskatāma profesora rakstāmmašīna un leģendārais melnais dermatīna portfelis, ar kuru Mavriks Vufsons gāja uz lekcijām LMA un kurā bija vēsturiskās runas un dokumenti, kurus viņš nolasīja 1988. gada 2. jūnija Radošo savienību plēnumā un 1989.gadā Maskavā, Kremlī.

 

Bibliotēkai nodotais arhīvs, kā izteikusies Emma Bramņika - Vulfsone, ir XX gadsimta Latvijas vēsture. Mavriks Vulfsons principiāli un godīgi paudis patiesību par savu valsti un starptautisko attīstību, sekmējot taisnīguma ideju izplatību dažādos veidos - ar runām, grāmatām, lekcijām, intervijām un aktuāliem viedokļiem.

 

Arhīvu sistematizējusi un prezentācijas izstādi sagatavojusi LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas vadītāja Gunta Jaunmuktāne.

 

Izstāde LU Akadēmiskajā bibliotēkā būs skatāma līdz 7. martam.

Ziņu sagatavoja:
Ilga Tālberga
Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāve

Tagi: Izstādes, Emma Bramņika-Vulfsone, Mavriks Vulfsons