2014. gada 2. februārī, izcilās bērnu literatūras rakstnieces un ilustratores Margaritas Stārastes 100. dzimšanas dienā, Latvijas Pasts rīko šai jubilejai veltītās aploksnes speciālo zīmogošanu. Speciālā zīmogošana notiks Rīgas 50.pasta nodaļā, kas atrodas tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, no plkst.10.00 līdz 20.00.

Aploksnes Margaritai Stārastei 100 dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un tā izdota 1000 eksemplāru tirāžā. Aploksnē attēlots vairākās paaudzēs iemīļotās bērnu grāmatu autores un ilustratores M.Stārastes portrets, kuru ieskauj ilustratores zīmētie pasaku tēli, savukārt speciālajā zīmogā redzams rakstnieces un mākslinieces autogrāfs. Latvijas Pasts plāno arī personiski sveikt M.Stārasti, dāvinot viņai īpaši ierāmētu jubilejas speciālo aploksni.

 

M.Stāraste ir sarakstījusi un ilustrējusi ap 100 grāmatu, un viņas darbi galvenokārt saistīti ar bērnu daiļliteratūru. Rakstnieces grāmatas tiek izdotas no 1942. gada. Zināmākie darbi ir Ziemassvētku pasakas, Balti, tīri sniega vīri, Zīļuks, Pasaku ābece un Lācīša Rūcīša raibā diena. Ar viena no rakstnieces un ilustratores mīļākā tēla Zīļuka gaitām ir iepazinušies ne tikai latviešu bērni - grāmata tulkota krievu, vācu, angļu, poļu, lietuviešu, čehu un pat japāņu valodā. Pēc M.Stārastes grāmatas motīviem ir tapusi animācijas filma Zīļuks.

 

1982. gadā M.Stāraste saņēma literāro balvu Pastariņa prēmija, savukārt 1999. gadā rakstniecei tika pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis.

 

Latvijas Pasts ir vairākkārt sadarbojies ar Latvijā iemīļoto mākslinieci. 1994. gadā Latvijas Pasts izdeva pastmarku bloku Margaritai Stārastei 80, un tajā ietilpstošās trīs pastmarkas ar savu grāmatu tēliem veidoja pati jubilāre. Savukārt 2004. gadā M.Stāraste bija autore Latvijas Pasta izdotajām Ziemassvētku sērijas pastmarkām.

 

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 7. februārī.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku.

Ziņu sagatavoja:
Zane Plone
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67608504; 28627003
twitter.com/latvijas_pasts
facebook.com/latvijas.pasts

Tagi: Margarita Stāraste