2014. gada 2. februārī plkst.14.00 Latvijas Teātra darbinieku savienības zālē (Rīgā, Dzirnavu ielā 135, 4.stāvā) notiks aktrises, režisores un skatuves runas pedagoģes Irinas Tomsones grāmatas "Mēness dūriens" atvēršanas svētki.

 

Aktrise un pedagoģe Irina Tomsone ir ne tikai lieliska raksturlomu tēlotāja, bet arī izveicīga stāstniece, un viņas atmiņu un eseju krājums ir tam tiešs pierādījums. Bērnības ainas, skolas gaitas, aktiermeistarības studijas Pēterburgā, toreiz Ļeņingradā, stāsts par radošo mūžu trijos Latvijas profesionālajos teātros un darbs ar pašdarbības kolektīviem savijas veiklā valodā ar kolorīta, reizēm smeldzīga, humora "piedevu". Gan teātru aizkulišu dzīve, gan personīgās dzīves lappuses pāršķirtas ar saudzīgu roku, atklājot tās atziņas un situācijas, kas varētu noderēt jebkuram, no kā mācīties un izdarīt viedus secinājumus ieteicams katram.

 

"Esmu klāt" - saka Irina Tomsone, sākot savu gudro un krāsainas poēzijas apskaņoto grāmatu "Mēness dūriens".

 

"Aizkustinoša, humora pilna grāmata kā Irina pati. Virtuāls randiņš ar zudušo laiku, kas dod iespēju tikties ar nākotni. Iesaku izlasīt! Mēness dūriens garantēts." (Dace Eversa, Valmieras teātra aktrise)