Starptautiskais interneta pētījumu un konsultācijas uzņēmums Gemius ir publicējis sociāli demogrāfiskos datus par 20 Latvijā populārāko blogu auditoriju. Noskaidrots, ka blogus biežāk apmeklē gados jauni cilvēki un sievietes. Taču ir arī blogi ar izteiktu vīriešu īpatsvaru, kā arī tādi, kur vairāk kā puse apmeklētāju ir vecāki par 35 gadiem.

Populārākos Latvijas blogus visbiežāk apmeklē sievietes - no visiem 112 000 interneta lietotājiem, kas novembrī apmeklēja populārākos Latvijas blogus, 59% bija sievietes, kamēr vīrieši vien 41%. Skaitliski visvairāk sieviešu novembrī apmeklējušas dzīvesstila blogu mia.lv (25 000), dzīvesziņu blogu iinuu.lv (10 500) un vizuālo uzdevumu blogu cirkulis.lv (6 700 apmeklētāji). Savukārt vīrieši visvairāk sastopami tādos blogos kā cehs.lv (11 700), mia.lv (6 900) un tehnoloģiju blogos krizdabz.lv (6 700) un laacz.lv (4 600).

 

Taču, skatoties uz auditorijas procentuālo daļu, ko veido attiecīgā auditorija blogā, procentuāli visvairāk sieviešu apmeklēti ir pavārmākslas blogs krista.lv (87% sieviešu), sieviešu dzīvesstila blogs mia.lv (78%) un blogs par modes lietām whimsicalagnesiga.com (75%). Savukārt vīrieši proporcionāli vairāk ir tādos blogos kā komiksu un karikatūru blogā stulbums.com (72%) un tehnoloģiju blogos kakao.lv (72%) un laacz.lv (68%).

 

Tāpat blogu auditorija atšķiras arī pēc to auditorijas vecuma: piemēram, blogos lifehack.lv un whimsicalagnesiga.com vidēji puse auditorijas ir vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Savukārt blogos stulbums.com un kinokults.lv vairāk kā puse apmeklētāju ir 25 līdz 34 gadus veci. Savukārt procentuāli vislielākais vecākās auditorijas (55+) lielums ir bloga e-baznica.lv apmeklētāju vidū - 17%. Kopumā populārāko 20 blogu auditorija vecumā no 15 līdz 34 gadiem veido 63% no visiem blogu apmeklētājiem.

 

"Skatot populārākos Latvijas blogus, redzams, ka tajos pārstāvēta plaša tematika - jaunākās tehnoloģijas, kulinārija, mode, kā arī dažādas radošas un iedvesmojošas lietas, padomi, kino. Salīdzinājumam, piemēram, Polijā izteikti populāra tematika blogos ir ēst gatavošana - par to raksta septiņos no desmit populārākajiem blogiem, bet pārējie aplūko jaunākās tehnoloģijas. Šajā ziņā Latvijā vērojama pretēja tendence - tehnoloģiju blogi populārāko vidū ir vairāki, taču izteikts pavārmākslas blogs ir tikai viens - krista.lv.", savus novērojumus sniedz Gemius sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Egle, kas blogu topa datus apkopo jau otro gadu.

 

Datus var aplūkot arī vizuāli: https://infogr.am/gemius-blogu-top-20?src=web

 

Gemius blogu topā iekļauti tie Latvijas blogi, kas tika pieteikti Gemius blogu mērījumiem un kuros 2013. gada novembrī bija izvietoti gemiusAudience mērījumu kodi. Tops veidots, balstoties uz apmeklētāju skaitu blogos, kas tos apmeklējuši no Latvijas teritorijas. Gemius mājaslapā www.gemius.lv ir apskatāmi visu mērījumos esošo blogu reitingi pēc auditorijas lieluma, blogā veiktajiem interneta lapu skatījumiem un citiem rādītājiem. Blogu tops tiek veidots divas reizes gadā - par aprīļa un novembra datiem. Lai pieteiktu blogu mērījumiem, jāsazinās ar Gemius Latvia biroju, rakstot uz contact@gemius.lv

 

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv 

Ziņu sagatavoja:
Linda Egle
SIA "Gemius Latvia"

Tagi: Blogi, Emuāri, Pētījumi