2014. gada 7. februārī plkst. 19:00 Dirty Deal Teatro (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12 k-2) pirmizrādi piedzīvos izrāde-spēle "Nāves ēnā" pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles motīviem, kas paredzēta 5. līdz 8. klašu skolēniem. Izrādes autori ir režisori Paula Pļavniece, Jānis Znotiņš, Andrejs Polozkovs un scenogrāfe Dace Sloka.

Ko tu darītu, ja pēkšņi uzzinātu, ka turpmākās piecas dienas ir pēdējās tavā mūžā?

 

Izrādē-spēlē "Nāves ēnā" tiks meklētas atbildes uz šiem un līdzīgiem jautājumiem, kas rodas, lasot R. Blaumaņa noveli. Tajā zvejniekiem, kas atrodas uz atlūzušā ledus gabala, ir jāspēj īsā laikā izdomāt, ko darīt un kā iespējams izglābties. Izrādē aktieri-spēles vadītāji Jānis un Andrejs mēģinās saprast noveles varoņu rīcības un to, vai ikdienā mums nesanāk sastapties ar ļoti līdzīgiem cilvēkiem un situācijām.

 

Izrāde-spēle ir Dirty Deal Teatro izveidots izrādes žanrs, kurā skatītāji ir nevis vērotāji, bet aktīvi dalībnieki. Tas nav improvizācijas teātris un arī ne sporta spēle, bet gan izrāde, kurā būtisks ir arī skatītāju viedoklis un viņa līdzdalība atbilstoši konkrētās izrādes-spēles noteikumiem.

 

Izrādes režisore Paula Pļavniece jau iepriekš Dirty Deal Teatro iestudējusi izrādi pamatskolēniem - "Nepareizas dzīves skola". Ar izrādi-spēli "Nāves ēnā" viņa turpina meklēt īsto formu, kādā teātrī runāt ar jauniešiem. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc izrādei izvēlēta spēles forma, kurā skatītāji ieņem tikpat aktīvu dalību cik aktieri-spēles vadītāji.

 

Dirty Deal Teatro komanda šajā sezonā nolēmusi intensīvāk pievērsties bērnu un jauniešu izrāžu iestudēšanai, kuras tiecas uzdot jautājumus, atklāt vēl neatklāto un kļūt par kopīgu piedzīvojumu. Repertuārā jau ir izrāde sākumskolas vecuma bērniem "Baltā grāmata", izrāde 3 līdz 6 gadus veciem bērniem "Kā saule gadījās" un radošās apvienības NOMADI izrāde "Ziemas māja" 4 līdz 8 gadus veciem bērniem. Vēl šajā sezonā taps izrāde-lekcija vidusskolēniem "Kultūras fantoms", ko veido dramaturgs Jānis Balodis un režisors Kārlis Krūmiņš.

 

Vairāk informācijas www.dirtydeal.lv/teatro un www.draugiem.lv/Dirty-Deal-Teatro

 

Izrādes 7. februārī un 18. februārī plkst. 19:00

Biļešu cena: EUR 7,11 (LVL 5)

Biļetes var iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs un http://www.bilesuparadize.lv

 

Izrādi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Jaunā teātra institūts, Vivacolor.

Ziņu sagatavoja:
Aija Murāne
"Dirty Deal Teatro" sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 26626688