2014. gada 15. janvārī plkst. 18.00 Ziemeļu Ministru padomes birojā (Rīgā, Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārs)) notiks zviedru aktrisei Grētai Garbo veltīts literārs pasākums.

 

Pasākumā tiks prezentēta zviedru rakstnieces Ellenas Matsones grāmata "Ziemas koks" (no zviedru valodas tulkojusi Marika Gintere) un kinozinātnieks Viktors Freibergs uzstāsies ar priekšlasījumu "Aktrise, kura nenovecoja".

 

Cilvēkus nekas tik ļoti nevilina kā noslēpumi, un Grēta Garbo ir viena no kino vēstures valdzinošākajām ikonām. Pēc savas kino karjeras beigām viņa dzīvoja tik noslēgtu dzīvi, cik slavenai aktrisei tas iespējams, visvairāk no žurnālistiem slēpjot savu seju.

 

Tāpēc atmiņā ir tikai viņas neparasti pievilcīgā un skaistā seja, kurai laiks vairs nespēj nodarīt pāri. Ko nozīmē būt kino ikonai un kas viņai ļāva par tādu kļūt? Tie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem meklēsim atbildes.

 

Sakarā ar ierobežotu vietu skaitu, lūdzam pieteikties pasākumam līdz š.g. 14.janvārim pa epastu; ieva@norden.lv vai tālr. 67820089