Līdz 17. janvārim Valmieras integrētās bibliotēkas 1.stāvā apskatāma ceļojošā izstāde "Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī. Pieminekļu valdei - 90", kuru piedāvā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM).

Izstādes ilustratīvie materiāli - fotogrāfijas, zīmējumi un dokumenti - stāsta par Pieminekļu valdes nozīmīgo devumu kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanā, vākšanā un popularizēšanā.

 

Izstāde veltīta Latvijas kultūras pieminekļu aizsardzības institūcijas - Pieminekļu valdes - 90.gadadienai. Pieminekļu valde likusi pamatus kultūras pieminekļu aizsardzības, apstiprināšanas un organizēšanas darbam arhitektūras, etnogrāfijas un mākslas jomā. Pateicoties šai institūcijai, līdz pat mūsdienām Latvijā saglabājusies krietna daļa nozīmīgu kultūras mantojumu.

 

Izstādē būs apskatāmi Pieminekļu valdes senatnē krāti materiāli - izrakumos un ekspedīcijās savākti priekšmeti, liecības, senlietas, dokumenti, zīmējumi un fotogrāfijas, kas stāsta par etnogrāfisko un arheoloģisko vēstures un mākslas mantojumu. Jāpiemin, ka ekspedīciju materiāli ir iekļauti Latvijas Nacionālā vēstures muzeja 100 Latvijas vēstures relikviju klāstā.

 

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir viens no lielākajiem Pieminekļu valdes savākto materiālu glabātājiem - kopskaitā muzeja krātuvēs ir ap 201 905 glabāšanas vienībām.

 

Padziļinātāku informāciju par Pieminekļu valdes darbības jomām un izciliem rezultātiem iespējams lasīt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja speciālistu sagatavotā grāmatā "Pieminekļu valdei 90. Pieminekļu valdes mantojums LNVM krājumā", kurā apkopots tās veikums 20.gs. 20.-40.gados.

Ziņu sagatavoja:
Justīne Deičmane
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 26186068

Tagi: Izstādes, Ceļojošās izstādes, kultūrvēsturiskais mantojums, Pieminekļu valde