Rīga, LETA. 19. janvārī Latvijas Televīzijas (LTV) pirmajā kanālā sāksies kultūras projekts "Lielā lasīšana", vakar preses konferencē informēja tā īstenotāji.

Šova laikā līdz 16. novembrim tiks noskaidrota mīļākā latviešu valodā izdotā daiļliteratūras grāmata. Šova licence iegādāta no raidsabiedrības BBC, kas šādā šovā noskaidroja Lielbritānijas mīļāko grāmatu. Par to tika atzīta Džona Ronalda Rūela Tolkīna grāmata "Gredzenu pavēlnieks".

 

Sākotnēji jebkurš grāmatu lasītājs varēs pieteikt piecas savas mīļākās grāmatas. No visām pieteiktajām grāmatām tiks izveidots grāmatu top 100, par kuru varēs balsot.

 

Katrs lasītājs varēs nobalsot par trijām mīļākajām grāmatām. Apkopojot balsojuma rezultātus, tiks noskaidrots mīļāko grāmatu top 21 un top 5. Bet pēc tam tiks izraudzīta mīļākā latviešu grāmata.

 

Šovam varēs pieteikt gan latviešu autoru, gan tulkotās daiļliteratūras grāmatas.

Paralēli šovam sadarbībā ar "Draugiem.lv" notiks balsošana par mīļāko latviešu autoru grāmatu.

 

Šova laikā tiks rīkotas diskusijas, veidoti sižeti par grāmatām, iztaujāti eksperti.

 

Ar šovu "Lielā lasīšana" cilvēki tiks mudināti lasīt grāmatas, jo lasīšana ieliek pamatus cilvēka tālākai attīstībai, uzskata raidījuma veidotāji.

 

Šovu vadīs Pauls Timrots un Eva Ikstena-Strapcāne, savukārt ekspertu diskusijas notiks Arno Jundzes vadībā.

 

Kā aģentūrai LETA atzina Ikstena-Strapcāne, viņa vēl nav izlēmusi, kura ir viņas mīļākā grāmata. Viņai esot jāizvēlas starp Oskara Vailda "Pasakām" un Imanta Ziedoņa "Epifānijām".

Ziņu sagatavoja:
Mārtiņš Kalaus
© LETA

Tagi: grāmatas, kultūra, Lasīšana, Latvijas Televīzija, Lielā Lasīšana