No 28. februāra līdz 2. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums Baltijas valstīs – starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde "Baltijas Grāmatu svētki 2014". Šajās dienās Ķīpsala būs iedvesmojoša grāmatu pilsēta, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji.

Izstādes apmeklētāji trijās dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām un Grāmatu maiņas punktā mainīties ar citu lasītāju grāmatām.

 

Ekspozīcija. Izstādē piedalīsies izdevniecības un grāmatu apgādi, kā arī grāmattirgotāji un ar grāmatniecību saistīti uzņēmumi. Daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās tādas Latvijas izdevniecības kā “Atēna”, “Avots”, “Dienas Grāmata”, “Jāņa Rozes apgāds”, “Jumava”, “Karšu veikals Jāņa sēta”, “Kontinents”, “Latvijas Grāmata”, “Latvijas Universitātes akadēmiskais apgāds”, “Madris”, “Nordik”, “Pētergailis”, “RaKa”, “Tapals”, “White Book”, “Zvaigzne ABC” un citas.

 

Grāmatu izstādi ievērojami papildinās mācību literatūras un mācību līdzekļu klāsts, kura nozīme mūsdienīgas izglītības ieguvē ar katru brīdi arvien palielinās. Izstādē piedalīsies tādi labi zināmi uzņēmumi kā izdevniecības “Lielvārds”, Biznesa augstskolas “Turība” izdevniecība, “Hansatrade” un citi.

 

Grāmatu maiņa. Turpinot iepriekšējos gados aizsākto un apmeklētāju atsaucību guvušo tradīciju, izstādē darbosies Grāmatu maiņas punkts, kas ikvienam grāmatu mīļotājam palīdzēs atrast sen kārotu grāmatu, uz Grāmatu maiņas punktu atnesot jau izlasītas vai sev vairs nevajadzīgas grāmatas.

 

Atnesot savas grāmatas, būs iespēja tās iemainīt pret Grāmatu maiņas punktā esošajām. Grāmatas vērtība ir saturā – tas nekas, ja grāmatai nodilis vāks vai lapas sastapušas jau vairāku lasītāju rokas. Grāmatu maiņas punktam savu pienesumu sola Latvijas Grāmatnieku ģilde, vairākas Latvijas izdevniecības un apgādi, kā arī daudzi Latvijas grāmatu mīļotāji.

 

Kultūras programma. Šogad Latvijas Grāmatnieku ģilde ir parūpējusies par īpaši interesantu un daudzveidīgu kultūras programmu, kurā katrs varēs atrast sev interesantu un saistošu pasākumu. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.

 

Ķīpsalā notiks arī Lielie lasīšanas svētki – Bērnu žūrijas gada noslēguma pasākums.

 

Izstādi organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatnieku ģildi un Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

 

"Baltijas Grāmatu svētku 2014" darba laiks:
28. februāris–1. marts 10.00–18.00
2. marts 10.00–17.00

 

Biļetes cena: 1 EUR
Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas.
Ar izstādes "Skola 2014" biļeti ieeja "Baltijas Grāmatu svētkos 2014" – bez maksas.

Ziņu sagatavoja:
Valts Jirgensons
Izstādes "Baltijas Grāmatu svētki 2014" projekta vadītājs
Tālr.: 67065023; 67065000

Tagi: Grāmatniecība, Baltijas Grāmatu svētki 2014