2013. gada 14. decembrī plkst. 17.00 grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Mansards" (Rīgā, Kr. Barona ielā 21a (pagalmā)) notiks igauņu rakstnieka Tīta Aleksejeva romāna "Svētceļojums. Stāsts par Pirmo krusta karu" atvēršanas svētki.

 

Romānu "Svētceļojums" (Palveränd) no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga. Minho Kwon un Zigmunda Lapsas vāka dizains.

 

Grāmata ļauj atskatīties uz Eiropas vēsturi un kristietībā centrētas sabiedrības vērtībām, iedzīvojoties ļoti spilgta varoņa tēlā. Dodamies līdzi svētceļnieku pūlim Pirmajā krusta karā, lasītājs ne vien aiziet no tagadnes daudzvērtību brikšņiem, bet arī uzasina savu skatienu, lai vērtos tagadnē un nākotnē, - vai cilvēka prāts ir kļuvis brīvāks, vai indivīda brīvība noteiktas kultūras un reliģijas ietvaros ir iespējama? Vai brīvība var izdzīvot, saskaroties ar īsta vai iedomāta pretinieka brīvību? Kas izraisa nodevību?

 

"Svētceļojums" ir arī personības veidošanās un skarbas pieaugšanas romāns. Un romāns, kas parāda, kā notikums kļūst par stāstu, kā rodas hronikas un hronisti, un atklāj cilvēcisko, kas paliek viņpus hroniku lappusēm.

 

Igauņu rakstnieks Tīts Aleksejevs (Tiit Aleksejev, 1968) ir viduslaiku vēstures speciālists, kam darba gaitās bijusi cieša saskare ar Tuvajiem Austrumiem. Ar 2008. gadā iznākušo "Svētceļojumu" autors aizsāka Pirmā krusta kara triloģiju. 2011. gadā iznāca triloģijas otrā daļa "Stiprā pilsēta".

 

2010. gadā romānam "Svētceļojums" piešķirta Eiropas Savienības Literatūras balva. Tulkojumi iznākuši vai drīzumā iznāks somu, ungāru, itāļu, bulgāru un čehu valodā.

 

Grāmata latviešu valodā tulkota ar Eiropas Komisijas programmas "Kultūra" finansiālu atbalstu. Grāmatas atvēršanu atbalsta viesnīca "Neiburgs" un Igaunijas vēstniecība Rīgā.

 

Papildu informācija:

SIA "Apgāds Mansards"

Tālr.: 26577695

info@apgadsmansards.lv

www.apgadsmansards.lv