Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs izdevusi ilustrētās latviešu bērnu dzejoļu izlases BIKIBUKS jauno laidienu (Nr. 25. – 30.), kurā pārstāvēti arī šīgada "lielie vārdi" – Ojārs Vācietis un Imants Ziedonis, un atrodama pasakaina Ziemassvētku noskaņa.

Grāmatiņas tiek numurētas, lai tās būtu ērti krāt mājas bibliotēkā:
Nr. 25. Kārlis Skalbe. Jaunās egles. Māksliniece Ilze Avotiņa;
Nr. 26. Imants Ziedonis. Īpašie vārdi. Māksliniece Anna Vaivare;
Nr. 27. Ojārs Vācietis. Kas notiek? Mākslinieks Krišs Salmanis;
Nr. 28. Vitauts Ļūdēns. Kurmis. Māksliniece Dita Pence;
Nr. 29. Māra Cielēna. Ceļā uz Ziemassvētkiem. Māksliniece Zane Lūse;
Nr. 30. Maija Laukmane. Darbiņi sajūk. Māksliniece Sabīne Moore.

 

Izdevniecība aicina kopā ar māksliniekiem atvērt sērijas Bikibuks jaunās grāmatiņas 14. decembrī 11:30 Kalnciemielas Brūnajā koka mājā (Kalnciema iela 35), aplūkot Zanes Lūses ilustrāciju izstādi, piedalīties Bikibuka Eglītes darbnīcā un dancot ar tautas mūzikas grupu Damaksnis.

 

Katram dzejolim šajā izlasē atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains – mazam bērnam ērts formāts un īpašais sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu "Biki-buki", ar kuru 2012. gadā tika aizsākta sērija.


Katru gada ceturksni sērijā iznāk 6 jauni bikibuki. Kopumā iecerēts izdot 100 dažādos laikos sacerētu dzejoļu, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno.

 

Izlasi sastādījusi "Liels un mazs" galvenā redaktore Inese Zandere, piedāvājot vairāk nekā 40 projektā iesaistītajiem māksliniekiem izvēlēties sev tuvākos no atlasītajiem latviešu dzejnieku darbiem. “Latviešu bērnu literatūra no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem, savukārt latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. "Liels un mazs" savieno tos jaunās bilžu grāmatās, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm. Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku dažādību. Grāmatiņas veidotas kvalitatīvi, bet ir demokrātiskas un cenā pieejamas. Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada – taču tās visas ir īstas šodienas grāmatiņas,“ uzskata sastādītāja.

 

Jaunākā BIKIBUKA laidiena sponsors ir A/S Trimen Тractors, grāmatu izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un A/S "Antalis", nodrošinot, ka grāmatas tiek drukātas uz dabai draudzīga, FSC sertificēta papīra.

 

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51 – 12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, specializētajā bērnu grāmatu veikalā "Grāmatu karuselis", t/c "Spice", galerijā "Istaba" K. Barona ielā 31A, veikalā "Lukabuka opera" Aspazijas bulvārī 3, veikalā "M50" Miera ielā 50 un citur.

 

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālajā tīklā twitter.com: https://twitter.com/lielsunmazs
un facebook.com: http://facebook.com/lielsunmazs 

Ziņu sagatavoja:
Kristīne Dzene
Izdevniecības liels un mazs kopvede
Tālr.: 26734688; 67282133
www.lielsmazs.lv

Tagi: Bērnu grāmatas, Jaunākie izdevumi, BIKIBUKS