Šī gada 10. decembrī sācies nu jau par tradīciju kļuvušais interneta bibliotēkas "Atlants.lv" rīkotais Vislatvijas "Eseju konkurss 2014", kura tēma šogad ir "Manas sajūtas stāsts".

Konkursā ir aicināti piedalīties Latvijas pamatskolu, vidusskolu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi. Šogad ar eseju konkursa starpniecību dalībnieki iesaistīsies Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumā, ar saviem sajūtu stāstiem papildinot projekta 3D Karnevāls "Sajūtu konteineri" stāstu kolekciju. Konkurss norisinās no šī gada 10. decembra līdz 2014. gada 10. martam. Konkursa interneta vietnes adrese ir: http://www.atlants.lv/konkurss.

 

"Ikgadējus eseju konkursus rīkojam jau kopš 2007. gada un tagad jau tā ir kļuvusi par jauku tradīciju. Liels prieks, ka šogad esejas kļūs par daļu no "Rīga 2014" projekta "Sajūtu konteineri", kas spilgtākos no sajūtu stāstiem iedzīvinās trīsdimensionālā (3D) sajūtu karnevālā. Tas konkursam piešķir papildus vērtību un dod iespēju jauniešiem līdzdarboties nozīmīgos kultūras dzīves notikumos. Tāpat varam lepoties arī ar izcilu un kompetentu žūriju, vērienīgu balvu fondu un jauniem sadarbības partneriem, tāpēc esam pārliecināti, ka šogad saņemsim īpaši pārdomātus, radošus un labi izstrādātus darbus," tā interneta bibliotēkas "Atlants.lv" vadītājs Gatis Sprūds.

 

Konkursa sadarbības partneris "Western Digital" eseju konkursa uzvarētājam ir sarūpējis vienreizēju stipendiju 350 EUR apmērā, savukārt uzvarētāja literatūras skolotājs saņems 150 EUR lielu prēmiju. Otrās un trešās vietas ieguvēji saņems vienreizējas stipendijas 200 EUR un 150 EUR apmērā, bet viņu literatūras skolotāji atbilstoši 100 EUR un 50 EUR prēmijas. Tāpat arī būs dažādas pārsteiguma un veicināšanas balvas no dāvanu servisa "Lieliska dāvana", interneta žurnāla "Satori", interneta bibliotēkas "Atlants.lv", biļešu servisa "BezRindas.lv" un projekta kuratoriem - "Jura Podnieka studijas", par kurām galvenokārt cīnīsies tie jaunieši, kas savus sajūtu stāstus būs papildinājuši ar paštaisītu video vai fotogrāfijām.

 

Reģistrācija un eseju iesniegšana konkursam norisinās interneta vietnē http://www.atlants.lv/konkurss. Turpat pieejams konkursa nolikums un būs apskatāmas visas iesniegtās esejas. Ikvienam interesentam tiek piedāvāta iespēja piedalīties konkursam iesniegto eseju vērtēšanā - publikas vērtējums sastādīs pusi no eseju kopvērtējuma, savukārt otru pusi - žūrijas vērtējums. Šogad konkursa darbus vērtēs projekta 3D Karnevāls "Sajūtu konteineri" režisori Roberts Rubīns un Didzis Eglītis, rakstniece Nora Ikstena, dziedātājs Goran Gora un aktrise Katrīna Pasternaka.

 

Konkursa rīkotāji izsaka pateicību informatīvajiem atbalstītājiem: nacionālajam e-dienestam "Inbox.lv", "Rīga 2014" un interneta žurnālam "Satori".

Ziņu sagatavoja:
Gatis Sprūds
Interneta bibliotēkas "Atlants.lv" vadītājs
Tālr.: 29146416

Tagi: Esejas, Konkursi