2013. gada 11. decembrī plkst. 18.00 ABLV telpās (Rīgā, Elizabetes ielā 23) notiks grāmatas "Naudas laiki Latvijā" atvēršanas pasākums.

 

Izdevniecība "Lauku Avīze" izdevusi bagātīgi ilustrētu grāmatu "Naudas laiki Latvijā". Grāmatas autores ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pieredzējušās numismātes Kristīne Ducmane un Anda Ozoliņa.

 

"Naudas laiki Latvijā" ir vienīgā grāmata, kas pilnībā izstāsta Latvijas naudas stāstu - no mārkas un vērdiņa līdz latam un eiro. Tas ir stāsts par laiku, kad naudu aizstāja rotas, pārtika un ādas, kad apritē bija sudraba, zelta un vara monētas. Tie ir interesanti stāsti par laikiem, kad Rīgas naudas kaltuvē kaltās monētas kļuva par eksportpreci un laikiem, kad ļaudis juku laikos naudas podus rakuši zemē, par laimes naudu un īpaši vērtīgajām naudaszīmēm.

 

Grāmatā "Naudas laiki Latvijā" lasītājs atradīs daudz stāstu par pirmskara Latvijas ceļu uz latu un vēstures atkārtošanos 90. gados, par leģendāro pieclatu monētu, par Latvijas Banku un tās izdotajām īpašajām monētām mūsdienās (grāmatā apskatāmi visu mūsdienu latu monētu un banknošu attēli), par latviešiem - naudas zīmju autoriem, tādiem kā mākslinieks Rihards Zariņš, kurš, darbodamies cara Krievijas valstspapīru spiestuves dienestā, radīja naudaszīmes - šedevrus.

 

Grāmatas vairāk nekā 250 lappusēs un 300 attēlos stāstīts par redzētu un neredzētu naudu - leģendās, stāstos, faktos. Kolekcionārs numismāts no grāmatas uzzinās kādu vēl nezināmu faktu, kāds cits - priecāsies par skaistajiem attēliem Tāpēc jaunā grāmata būs vērtīgs izdevums ikvienas ģimenes bibliotēkai.

Grāmatu "Naudas laiki Latvijā" izdevniecība "Lauku Avīze" izdevusi ar ABLV bankas finansiālu atbalstu. Pateicoties šai veiksmīgajai sadarbībai, vērtīgo grāmatu dāvanā saņems visi "Latvijas Avīzes" abonenti, kas to būs pasūtinājuši četriem mēnešiem un ilgākam laikam.