2013. gada 5. decembrī plkst. 16.00 apgāds "Jumava" sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku (RCB) ielūdz uz Ilonas Bērziņas grāmatas "Emīls Dēliņš. Patriots. Žurnālists. Diplomāts" un autoru kolektīva grāmatas "Latvijas leģendas" prezentāciju, kas notiks RCB Mākslas un mūzikas nodaļā (Rīgā, Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā).

 

Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga min: "Emīls Dēliņš ir
cilvēks, kuru Latvijas vēsture savās lappusēs ierakstīs kā dziļu un patiesu savas valsts interešu aizstāvi, latviskā gara stiprinātāju un enerģisku sabiedrisko darbinieku".


Grāmatā spilgti atainotas laikmeta politikas aizkulises un tas, kā, dzīvojot ārpus
Latvijas, cilvēks spēj nezaudēt patriotismu, bet tikai stiprināt to, – tas viss ir atklāts grāmatā "Emīls Dēliņš. Patriots. Žurnālists. Diplomāts".

 

Emīls Dēliņš ir liela personība. Arī bīskaps Alberts, Žanis Lipke, Hercs Franks, Emīlija Benjamiņa, Ita Kozakeviča, Pauls Valdens, Imants Ziedonis, Mārtiņš Freimanis ir koši ziedi Latvijas kultūrvēstures vainagā. Par šīm izcilajām personībām vēsta iedvesmojoši stāsti grāmatā "Latvijas leģendas III". Grāmatas autori ir Ilona Bērziņa, Andris Buiķis, Kārlis Būmeistars, Kristīne Čakste, Juris Lorencs, Kristīne Matīsa, Armands Melnaksnis, Anna Rancāne, Pāvils Raudonis, Andžils Remess, Laimdota Sēle, Mudīte Šneidere, Pēteris Trapencieris, Māra Upmane-Holšteine un Viks.

 

Pasākumā piedalīsies grāmatu autori un apgāda "Jumava" vadības pārstāvji.

 

Pavadīsim pēcpusdienu patriotiskās noskaņās, cildinot latvju tautas spilgtākās personības!