Žurnāls "National Geographic Latvija" no 2.decembra līdz 17.janvārim aicina apskatīt fotoizstādi "Migrācijas" Latvijas Universitātes Bibliotēkā (Kalpaka bulvāris 4, Rīga).

Dzīvnieku pārvietošanās ir iespaidīgs dabas process, no kura atkarīga daudzu sugu pastāvēšana. Izstādē būs aplūkojamas 25 fotogrāfijas, kas attēlos dzīvnieku migrāciju uz sauszemes, ūdenī un gaisā, kā arī cilvēku ietekmi uz vidi un ar to saistīto problemātiku. Apmeklētāji aicināti bez maksas apskatīt izstādi.

 

Izstādes vieta - renovēts savrupnams Kalpaka bulvārī 4, celts pēc 1874. gada arhitekta J. F. Baumaņa projekta Rīgas pirmajam pilsētas mēram L.V.Kerkoviusam, un veidots izteiksmīgās neogotikas formās. LU īpašumā ēka nonāca 20. gadsimta 40. gados un tajā darbojas LU Bibliotēka, kas saglabā sava pirmā īpašnieka garīgos centienus un šajā laikā kļuvusi par atzītu un iecienītu darba vietu ne tikai studentiem un profesoriem, bet arī citu valstu pētniekiem un viesiem.

 

Šā gada oktobrī "National Geographic" žurnālam latviešu valodā apritēja tieši gads. Savukārt pasaules mērogā oktobra numurs bija "National Geographic" 125 gadu jubilejas kolekcijas izdevums.

 

Pirmais pasaulē atzītā žurnāla numurs iznāca 1888. gadā un bija 98 lappuses biezs vienkāršs, melnbalts "pasaules vēstnesis". Vienmuļo fonu iekrāsoja tikai dažas ģeogrāfiskās kartes. Savu šī brīža raksturīgāko iezīmi - krāšņas fotogrāfijas - izdevums ieguva 16 gadus vēlāk un līdz pat šai dienai vairāk kā atzīstami realizē.

 

Atver logu - ielaid pasauli!

 

Par National Geographic biedrību

 

Biedrība National Geographic ir viena no pasaulē lielākajām bezpeļņas zinātniski izglītojošajām organizācijām. Dibināta 1888. gadā ar mērķi sniegt un izplatīt zināšanas ģeogrāfijas jomā, "šī biedrība darbojas, lai rosinātu cilvēkus rūpēties par mūsu planētu". National Geographic atspoguļo pasauli savos žurnālos, televīzijas programmās, filmās, mūzikā un radio, DVD, kartēs, izstādēs, pasākumos, informatīvās programmās skolēniem, kā arī ar interaktīvo mediju un reklāmas preču palīdzību. Šīs biedrības oficiālo žurnālu National Geographic lasa 60 miljoni cilvēku mēnesī angļu un 39 vietējās valodās, tostarp latviešu, igauņu, lietuviešu, krievu un ukraiņu. Kopā visā pasaulē žurnāls tiek drukāts 8 miljonos eksemplāru. National Geographic TV kanālu skatās 440 miljonos mājsaimniecību. National Geographic digitālie mediji sasniedz 27 miljonus apmeklētāju ik mēnesi. Biedrība National Geographic ir finansējusi vairāk nekā 10 000 zinātniskās pētniecības, dabas saglabāšanas un izpētes projektus un atbalsta izglītojošu programmu ģeogrāfijas zināšanu līmeņa celšanai.

 

Papildu informācija:

www.nationalgeographic.lv

http://www.draugiem.lv/nationalgeographiclatvija

www.facebook.com/NationalGeographicLatvija

Ziņu sagatavoja:
Līva Saliņa
"National Geographic Latvija" koordinatore
Tālr.: 26576696