2013. gada 18. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 „Rīga 2014” kultūras vasarnīcā Esplanādē notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta „Zudusī Latvija” prezentācija, kuras laikā iedzīvotāji tiek aicināti papildināt kolekciju ar jaunām fotogrāfijām.

Aicinām Latvijas iedzīvotājus ieskatīties savos un tuvinieku albumos un aktīvi iesaistīties kolekcijas „Zudusī Latvija” papildināšanā ar vēsturiskām un mūsdienu fotogrāfijām, kurās attēloti Latvijai svarīgi notikumi, nozīmīgi arhitektūras, mākslas un infrastruktūras objekti, saimnieciskas būves, pilsētu un citu apdzīvotu vietu skati, ainavas, personas un sajūtas, kas ir gan privātas vizuālas atmiņas, gan kopīgas atmiņas daļa. Fotogrāfijas nereti ir vienīgās liecības, kurās varam aplūkot zudušās vai izmaiņu skartās vērtības, ielūkoties cilvēku sejās, kas piesaista arī tos, kas nekad nesastapsies ar šiem cilvēkiem.


Jūsu albumos ievietotājām fotogrāfijām ir kultūrvēsturiska vērtība. Neizmetiet tās. Skenējiet vai atnesiet uz „Rīga 2014” telpu Esplanādē skenēšanai un publicēšanai digitālajā kolekcijā „Zudusī Latvija”.


Projekts „Zudusī Latvija” ir interaktīvs tiešsaistes resurss, kura lietotāji vienlaikus ir arī satura veidotāji. Ikviens reģistrēts lietotājs var pievienot fotogrāfiju ar apraksta informāciju no savas personīgās kolekcijas. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar bibliotēkām, muzejiem, kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas organizācijām un privātpersonām.

 

Portāla „Zudusī Latvija” saturā ir ietverta unikāla informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām vēsturiskās un mūsdienu fotogrāfijās.

Attēls no digitālās kolekcijas „Zudusī Latvija”. Rīga. Pontontilts, [191-]

Ziņu sagatavoja:
Kristīne Liniņa
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tagi: Zudusī Latvija, digitālās kolekcijas