14. jūlijā Bauskā sācies starptautisks muzeju darbinieku tālākizglītības pasākums Baltijas Muzeoloģijas skola, kura jau desmito vasaru pulcē muzeju speciālistus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Baltijas Muzeoloģijas skolas nedēļu ilgās mācību programmas kodolu veido starptautiski atzītu muzeoloģijas ekspertu skatījums uz muzeju, tā vietu sabiedrībā un aktuāliem attīstības virzieniem. Šogad Baltijas Muzeoloģijas skolas nodarbības vadīs Amsterdamas Reinvarda akadēmijas un Viļņas Universitātes profesors Peters van Menšs un Amsterdamas Reinvarda akadēmijas lektore Leontīne Meijere van Menša. Viņi rosinās diskusijas par muzeja lomu kultūras mantojuma glabāšanā un izmantošanā atbilstoši Eiropas Padomes Vispārējai konvencijai par kultūras mantojuma nozīmi sabiedrībā. Programmā iekļautas interaktīvas nodarbības un Latvijas un Lietuvas muzeju apmeklējumi.

Mācību noslēgumā 19. jūlijā Rundāles pils muzejā notiks Baltijas Muzeoloģijas skolas 10 gadu jubilejai veltīta starptautiska konference. Tajā līdzās šī gada Baltijas Muzeoloģijas skolas lektoriem uzstāsies Sorbonnas Universitātes profesors Fransuā Meress, Primorskas Universitātes (Slovēnija) profesore Irena Lazara, Igaunijas Kultūras ministrijas padomniece muzeju jautājumos Marju Reismā un Lietuvas Kultūras ministrijas vecākā referente Vaiva Lankeliene, kā arī Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrības biedres un Latvijas Kultūras akadēmijas lektores Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Ilze Knoka un Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola.

2004. gadā uzsāktais projekts ir kļuvis par nozīmīgu muzeju darbinieku tālākizglītības tradīciju un vienu no ilgtspējīgākajiem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Kultūras ministriju sadarbības projektiem. Baltijas Muzeoloģijas skolas organizatoriskās rūpes rotācijas kārtībā uzņemas katra no Baltijas valstīm. Šogad par skolas organizēšanu atbild Latvija – Kultūras ministrijas Muzeju nodaļa sadarbībā ar Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrību. Projekta organizēšanā ik gadu iesaistās kāds no muzejiem vai muzeju organizācijām, šoreiz tie ir Bauskas pils muzejs, Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs un Rundāles pils muzejs.

Šī gada Baltijas Muzeoloģijas skolas, kā arī starptautiskās konferences norisi finansiāli atbalsta Baltijas valstu Kultūras ministrijas un Starptautiskā Muzeju padome. Aizvadīto gadu laikā Baltijas Muzeoloģijas skolas projektu ir atbalstījis Ziemeļu Kultūras punkts, Valsts Kultūrkapitāla fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Britu padome un Medvecka fonds ASV. Baltijas Muzeoloģijas skolas patrons ir Starptautiskās Muzeju padomes Eiropas reģionālā komiteja.

Plašāks ieskats par projekta norisi atrodams Baltijas Muzeoloģijas skolas tīmekļa vietnē www.bms.edu.lv.

Ziņu sagatavoja:
Anita Jirgensone
projekta koordinatore
Kultūras ministrijas Muzeju nodaļas vecākā referente

Tagi: Baltijas Muzeoloģijas skola