12. jūlijā plkst. 17.00 Ventspilī, Pārventas bibliotēkā, atklās mākslinieces Ilzes Egles personālizstādi „Satikšanās. Citāda Itālija”. Izstādē būs skatāmi zīmējumi un fotogrāfijas, kas tapušas pusgada laikā māksliniecei uzturoties Dienviditālijā, Salento pussalā Apūlijas reģionā.

Ilze Egle ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru. Ar zīmējumiem, grafikām un fotogrāfijām piedalījusies izstādēs Latvijā, Kanādā, Norvēģijā, Austrālijā. Māksliniece strādā dažādās grafikas tehnikās, no kurām ofortu uzskata par sev tuvāko tehniku, taču viņas patieso būtību vislabāk atklāj zīmēšana, veidojot lielformāta darbus gan ar zīmuli, gan ogli, gan tušu. „Zīmēšanā ir kaut kas maģisks. Tā ir saistīta ar sapņošanu un sapņu piepildīšanu. Nevis es esmu izvēlējusies zīmēšanu, bet zīmēšana ir izvēlējusies mani,” saka māksliniece. Prieku zīmēt ar gaismu un jaunas ierosmes meklējumus Ilze rod melnbaltajā fotogrāfijā, strādājot gan ar digitālo, gan analogo fotogrāfiju.


Izstāde „Satikšanās. Citāda Itālija” ir stāsts par cilvēka satikšanos ar pilsētu, par satikšanos ar dabu un galu galā – par satikšanos ar sevi. Ikviena tikšanās ir emocionāls pārdzīvojums. Māksliniece aicina skatītāju uz pārdomām par satikšanās notikuma neatkārtojamību un reizē arī netveramību. Izstādē aplūkojamie zīmējumi un fotogrāfijas ir sava veida mākslinieces dienasgrāmata, kura glabā ļoti personisku pieredzi par Itālijā pavadīto laiku. Nelielie piejūras ciematiņi, kolorītās tautas tradīcijas, Adrijas un Jonijas jūras apskalotie kaļķakmens klinšu krasti, dabas burvība, savdabīgais, dienvidiem raksturīgais, nesteidzīgais dzīves ritms mākslinieces darbos atklājas smalkās gaismēnu un melnbaltu toņu un pustoņu saspēlēs.


Ikviens ir laipni aicināts aplūkot izstādi Pārventas bibliotēkā no 12. jūlija līdz 1. augustam.

 

Papildinformācija:

Igeta Gredzena
Ventspils bibliotēkas

Pārventas bibliotēkas vadītāja
Tālr. 63680072
E-pasts: igeta.gredzena@ventspils.gov.lv