10. jūlijā plkst. 18.00 Rīgā, Jāņa Akuratera muzejmājā (O. Vācieša ielā 6a), notiks Māra Bērziņa romāna "Sveiks, Dzintar Mihail!" atvēršana.

 

Muzicēs Orests Silabriedis un Ieva Parša.

 

Rakstnieks Māris Bērziņš lasītāju sirdis un prātus jau iekarojis gan ar Gūtenmorgenu, gan romānu “Titāna skrūves”, gan citiem darbiem. Romāns “Sveiks, Dzintar Mihail!”, lai arī iedvesmu un idejas smeļas bibliskos un mitoloģiskos sižetos, apbrīnojami vitāli rāda dzīvi Latvijā šeit un šodien. Pusmūža pāra, kalēja Dzintara un viņa sievas Zelmas, ikdienu samutuļo vajadzība pēc palīga Dzintara darbnīcā. Jaunais, centīgais Miša šķiet kā radīts mācekļa amatam, taču viņš līdzi nes arī kādu noslēpumu. Šajā romānā drosmīgi skartas dziļas un aktuālas mūsdienu sabiedrības problēmas. Autora ierasti labestīgā ironija un veselīgi gaišais skats uz dzīvi ievelk vēstījumā, izraisot īstu līdzpārdzīvojumu.

“Kalējā ir kaut kas no aizlaiku mītiem – ne velti seniķi kalēju saistīja gan ar pērkonu, gan ar zibeni, gan ar sauli, gan ar visādām burvestībām – atcerēsimies kaut Hēfaistu vai Vulkānu. Taču Māra Bērziņa kalējs Dzintars ir pagalam pragmatiska personība, lai arī daža Jēzus Kristus dzīves mīkla lāgiem viņam nedod mieru… Smēde ir Dzintara darba vieta – viņa pasaule, kad tajā ienāk māceklis. Prozas likumi nosaka, ka šādā situācijā nekas vairs nedrīkst palikt pa vecam – un vecā pasaule patiešām ļodzās un brūk. Māris Bērziņš sev raksturīgā intonācijā apgriež romāna notikumus ar oderi uz āru un ļauj tos uzlūkot citā gaismā, beigu galā romāna sižetu aizvijot līdz pavisam negaidītam iznākumam.” /Guntis Berelis/

Grāmata tapusi izdevniecības “Dienas Grāmata” latviešu literatūras projekta “Prāta piedzīvojums” ietvaros, ko atbalsta AS “Latvijas Gāze”.

Grāmatas izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.