2. jūlijā Bibliotēkas Draugi (bērni, kuri aktīvi piedalījās dažādās Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centra rīkotajās aktivitātēs) devās pārgājienā uz Kuldīgas pilskalnu.

Aicināti tika visi, kas šī gada pavasarī aktīvi darbojās lasīšanas veicināšanas akcijā „Lasot pavasaris ātrāk atnāks” un akcijā/maratonā „Bibliotēkas draugs” („Bibliotēkas draugu” uzdevums bija katru nedēļu izpildīt kādu darbiņu, piemēram, izkrāsot kukaiņus, izlocīt putnus, atbildēt uz Mākslas nama sagatavotajiem jautājumiem par izstādi). Aicinājumam atsaucās 44 bērni un 8 vecāki.


Pārgājiena galapunktā – pilskalnā – Kuldīgas skautu vienības vadītāji Didzis Skuška un Jānis Obodņikovs bija sagatavojuši komandu uzdevumus, kas ļāva vienam otru iepazīt, kļūt iecietīgiem, draudzīgiem un darboties komandā. Uzdevumi bija visdažādākie – sākot no ūdens liešanas sacaurumotā caurulē līdz iešanai pa virvi un dažādu šķēršļu pārvarēšanai.


Kad uzdevumi bija paveikti, nogurušos, bet apmierinātos bērnus gaidīja īsts pikniks ar maizītēm, gardumiem un saldējumu. Vēlāk notika arī apbalvošana, kurā paldies tika teikts pašiem aktīvākajiem bērniem.


Pavisam grāmatu lasīšanas akcijā „Lasot pavasaris ātrāk atnāks” iesaistījās 53 bērni. Sumināti un apbalvoti tika 14 bērni – tie, kuri šajā pavasarī bija izlasījuši vismaz 100 grāmatu. Čaklākie ir: Monta (izlasījusi 191 grāmatu), Megija (izlasījusi 211 grāmatas) un mūsu vislielākais pārsteigums – Roberts (izlasījis 227 grāmatas).


Bibliotēkas Draugu maratonā iesaistījās vairāk nekā 100 bērni, no kuriem 58 paveica vismaz 3 darbiņus. Visus 15 uzdevumus paveica tikai viens zēns – Raivis. Maratona noslēgumā tika apbalvoti arī tie, kuri paveica vismaz 12 uzdevumus laikā no marta līdz jūnijam: Dinija, Elojs, Roberta, Ričards, Amanda un Akvelīna.


Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs saka PALDIES visiem, kas atnāca un piedalījās. PALDIES atbalstītājiem – AS „Rīgas piena kombināts" (īpaši Kurzemes reģiona vadītājai Saivai Auziņai), SIA „Kuldīgas maizes ceptuve”, SIA „Saldus gaļas kompānija”, kā arī aktivitāšu vadītājiem Didzim Skuškam un Jānim Obodņikovam.


Gaidīsim atkal jaunus Bibliotēkas Draugus un grāmatu lasītājus. Bibliotēkas Draugu trešdienas darbiņi atsāksies septembrī.


Pasākumu fotogaleriju sk. Kuldīgas bibliotēkas lapā „Draugiem.lv”.

Ziņu sagatavoja:
Gita Reboka
Kuldīgas Galvenās bibliotēkas
Bērnu literatūras centra vecākā bibliotekāre
Tel. 63350278

Tagi: Kuldīgas bibliotēka