2013. gada 9. jūlijā plkst. 19.00 Pārventas bibliotēkā uz koncertu aicina jauktais koris “Vox Jubilans” no Rosendāles (Nīderlande).

Rosendāle atrodas Brabantes provincē. Tajā dzīvo 77 tūkstoši iedzīvotāju. Pašvaldības paspārnē darbojas 23 kori, taijā skaitā “Vox Jubilans”, kurš muzicē vairāk nekā 30 gadus. Ik gadu koris sagatavo 4–5 koncertprogrammas, uzstājoties gan savā pilsētā, gan ārpus tās. “Vox Jubilans” vairākkārt uzstājies Beļğijas kora festivālos. Koris muzicē kopā ar ansambļiem, instrumentālistiem, solistiem un dejotājiem.


Kora mākslinieciskā vadītāja un diriğente ir Ventspils Mūzikas koledžas absolvente Gunita Kronberga, kas studējusi kora diriğēšanu Roterdamas Konservatorijā. Pēc studijām Gunita strādājusi par mūzikas skolotāju Rīgā un Kuldīgā. Kopš 2010. gada Gunita ar ğimeni dzīvo Nīderlandē, vada septiņus korus, arī Hāgas latviešu kori “Ziemeļjūra”, kurš šogad piedalās XXV Latvijas Dziesmusvētkos.


Koncertmeistare Imelda Hack-Brugmans absolvējusi Roterdamas Konservatoriju un strādā par klavierspēles pedagogu un koncertmeistari koriem, ansambļiem un solistiem. Imelda piedalījusies dažādos mūzikas projektos – no baznīcas mūzikas līdz muzikāliem teātru uzvedumiem. Par ilggadēju muzikālo ieguldījumu pilsētas kultūras attīstībā viņa šogad saņēmusi pašvaldības goda piespraudi “Roosenspeld”.


Koncertā Pārventas bibliotēkā piedalīsies arī latviešu soliste Inguna Švāne. Pēc Ventspils Mūzikas vidusskolas klavieru klases beigšanas, Inguna absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Bruno Egles vokālo klasi. Piedalījusies operstudijas “Figaro” operu iestudējumos. Vokālās prasmes papildinājusi vairākās meistarklasēs, koncertējusi Latvijas koncertzālēs un baznīcās, dziedājusi arī Spānijā un Austrijā. Inguna pasniedz dziedāšanu klasiskajā, džeza un estrādes mūzikas stilā Mūzikas vakara skolā “Rīdze”.


Koncertā skanēs V.A. Mocarta, H. Nīberga, F. Mendelszona, R. Genē, K. Dženkinsa kora darbi, G. Forē, Dž. Pučīni, F. Lehāra, V. Herberta dziesmas un ārijas, latviešu tautasdziesmu apdares.


Ieeja koncertā bez maksas.

Tagi: Koncerti