Pirmajā Pasaules latviešu ekonomikas forumā, kas notiks Dziesmu un deju svētku laikā no 2. jūlija līdz 4. jūlijam, notiks arī īpaša radošajām industrijām veltīta diskusija, lai veicinātu dialogu starp radošo industriju profesionāļiem Latvijā un pasaulē un akcentētu nozares pieaugošo lomu ekonomikā.

Diskusijā "Inovācijas un investīcijas radošajās industrijas" piedalīsies radošo industriju - mūzikas, kino un arhitektūras - pārstāvji no Latvijas, Kanādas un ASV, un tajā tiks apspriests radošo industriju potenciāls un to attīstību veicinošie un kavējošie apstākļi, Latvijas radošo industriju pārstāvju konkurētspējas priekšrocības pasaules tirgū, pieredze un veiksmes stāsti, nākotnes perspektīvas, nepieciešamais atbalsts industriju attīstībai un citi aktuāli jautājumi.

 

"Radošās industrijas ir labā starta pozīcijā. Nacionālajā attīstības plānā ir paredzēts ievērojams atbalsts to attīstībai. Ir svarīgi meklēt pārnozaru un pārrobežu sadarbības iespējas, pārņemt labāko pieredzi, ko guvuši mūsu tautieši ārvalstīs un izmantot šo potenciālu," ir pārliecināta kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

 

Diskusijā savā pieredzē dalīsies Krists Kārkliņš, arhitekts, uzņēmuma Krists Kārkliņš Design īpašnieks (ASV); Andris Ķesteris, Baltiešu filmu festivāla Kanādā dibinātājs un Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā priekšsēdis (Kanāda); Ilze Gailīte - Holmberga, Nacionālā Kino centra direktore (Latvija); Evelīna Ozola, portāla FOLD redaktore (Latvija); Agnese Cimuška, Latvijas mūzikas eksporta biedrības izpilddirektore (Latvija). Diskusiju vadīs Jānis Dripe, kultūras ministres padomnieks arhitektūras un radošo industriju jautājumos.

 

Kā zināms, viena no Kultūras ministrijas darbības prioritātēm ir atbalsts kultūras un radošo industriju attīstībai. Pēc 2013. gadā veiktā pētījuma "Latvijas radošo industriju darbība un priekšnoteikumi nozares mērķtiecīgai attīstībai" (pasūtītājs: Valsts kanceleja sadarbībā ar Kultūras ministriju, pētījuma izstrādātājs: apvienība SIA "Baltijas Konsultācijas" un SIA "Konsorts") var secināt, ka kopumā Latvijā radošo industriju un ar to saistīto nozaru jomā šobrīd darbojas vairāk nekā 10 000 uzņēmumu jeb aptuveni 10 % no Latvijas uzņēmumu kopskaita.

 

KM ieskatā kultūras un radošās industriju sektoru Latvijā pārstāv šādas nozares: dizains; arhitektūra; filmu industrija; interaktīvās spēles, interaktīvās programmatūras, multimediju produkti; mūzika un skaņu ierakstu industrija; deja; vizuālā māksla (izstāžu zāļu, galeriju darbība); teātris; izdevējdarbība (preses izdevumi, grāmatas); reklāma, komunikācijas, mārketinga komunikācijas; izklaides industrija un plašsaziņas līdzekļi (TV, radio, interneta portāli). 

Ziņu sagatavoja:
Ieva Līne
Kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29251858

Tagi: kultūra, Radošās industrijas